Yoel Romero powróci do walki 24 lutego na gali UFC on FOX 28

Walka Yoela Romero została oficjalnie potwierdzona.

Jak informowaliśmy pewien czas temu, David Branch (MMA 21-4) rzucił wyzwanie Yoelowi Romero (MMA 12-2).

Dziś ta walka została oficjalnie potwierdzona, o czym poinformowało mmafighting.com. Do starcia dwóch zawodników kategorii średniej dojdzie 24 lutego, na gali UFC on FOX 28. Dla Żołnierza Boga będzie to powrót po porażce z Robertem Whittakerem w walce o pas tymczasowy kategorii 185 funtów. Wcześniej Romero wygrał 8 walk z rzędu, pokonując między innymi byłego mistrza UFC Chrisa Weidmana i byłego mistrza Strikeforce Ronaldo Souzę.

Jego rywal, David Branch to były czempion WSOF, który w UFC stoczył dwie walki, w pierwszej pokonując Krzysztofa Jotkę, w drugiej ulegając Luke’owi Rockholdowi. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby Branchowi na wdarcie się do ścisłej czołówki kategorii średniej, zaś wygrana Romero przywróciłaby go do gry o najwyższą stawkę.

Na papierze faworytem jest Kubańczyk, który po swojej stronie będzie miał przewagę zapaśniczą, siłę ciosu i dynamikę. Nie znaczy to jednak, że Branch jest rzucony na pożarcie; Amerykanin jest silnym i mocnym kondycyjnie zawodnikiem o twardej szczęce i solidnych zapasach.

Comments

comments

Yoel Romeroz-Latest news

Odpowiedz

Vote

Who wins between Anthony Pettis & Dustin Poirier?

  • Poirier knockout (37%, 28 Votes)
  • Poirier submission (29%, 22 Votes)
  • Pettis knockout (13%, 10 Votes)
  • Poirier decision (9%, 7 Votes)
  • Pettis submission (7%, 5 Votes)
  • Pettis decision (5%, 4 Votes)

TOTAL VOTERS: 76

Loading ... Loading ...