Yoel Romero powróci do walki 24 lutego na gali UFC on FOX 28

Walka Yoela Romero została oficjalnie potwierdzona.

Jak informowaliśmy pewien czas temu, David Branch (MMA 21-4) rzucił wyzwanie Yoelowi Romero (MMA 12-2).

Dziś ta walka została oficjalnie potwierdzona, o czym poinformowało mmafighting.com. Do starcia dwóch zawodników kategorii średniej dojdzie 24 lutego, na gali UFC on FOX 28. Dla Żołnierza Boga będzie to powrót po porażce z Robertem Whittakerem w walce o pas tymczasowy kategorii 185 funtów. Wcześniej Romero wygrał 8 walk z rzędu, pokonując między innymi byłego mistrza UFC Chrisa Weidmana i byłego mistrza Strikeforce Ronaldo Souzę.

Jego rywal, David Branch to były czempion WSOF, który w UFC stoczył dwie walki, w pierwszej pokonując Krzysztofa Jotkę, w drugiej ulegając Luke’owi Rockholdowi. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby Branchowi na wdarcie się do ścisłej czołówki kategorii średniej, zaś wygrana Romero przywróciłaby go do gry o najwyższą stawkę.

Na papierze faworytem jest Kubańczyk, który po swojej stronie będzie miał przewagę zapaśniczą, siłę ciosu i dynamikę. Nie znaczy to jednak, że Branch jest rzucony na pożarcie; Amerykanin jest silnym i mocnym kondycyjnie zawodnikiem o twardej szczęce i solidnych zapasach.

Yoel Romeroz-Latest news