Yoel Romero i David Branch na kursie kolizyjnym

David Branch i Yoel Romero umawiają się na walkę.

Były mistrz WSOF, David Branch (MMA 21-4) dołączył do UFC w zeszłym roku. W pierwszej walce niejednogłośną decyzją pokonał Krzysztofa Jotkę, a w kolejnej uległ Luke’owi Rockholdowi przez tko. Branch nadal jednak mierzy wysoko, czego dowodzi wyzwanie rzucone Żołnierzowi Boga.

„YoelRomeroMMA ludzie mają powód, by się Ciebie obawiać, przyjacielu. Chcę walczyć z najgroźniejszymi ludźmi na świecie, a Ty jesteś jednym z nich. Chciałbym z Tobą walczyć 24 lutego, na @UFCONFOX Orlando @Mickmaynard2 @danawhite”

Taka walka wyraźnie przypadła do gustu Yoelowi Romero (MMA 12-2), który oznaczył matchmakera UFC, Micka Maynarda.

„Tak, zróbmy to!!! @Mickmaynard2”

Ostatnio raz Romero widziany był w akcji podczas walki o tymczasowy pas kategorii półśredniej na UFC 213, kiedy to Robert Whittaker przerwał jego ciąg 8 zwycięstw. W swoim sportowym CV, Żołnierz Boga ma wygrane nad byłymi mistrzami UFC, takimi jak Chris Weidman czy Lyoto Machida. Ewentualna wygrana Kubańczyka mogłaby doprowadzić go do walki (rewanżu?) ze zwycięzcą starcia Whittakera z Rockholdem. W przypadku wygranej Brancha wątpliwe jest, by dostał szansę walki o złoto, choć wygrana nad Romero z pewnością odbiłaby się szerokim echem.

 

Yoel Romeroz-Latest news