Tyron Woodley: ‚To najbardziej ku*ewski ruch na świecie’

Tyron Woodley postanowił przedstawić swój punkt widzenia na irytujące go sprawy w UFC.

Zachowanie mistrza 170 funtów, Tyrona Woodleya nigdy nie było szczególnie łatwe w odbiorze dla jego fanów.

Woodley od dawna domagał się „kasowej” walki, rzucając wyzwania emerytowanym zawodnikom, takim jak Georges St-Pierre czy Nick Diaz, lub rywalom z kategorii lekkiej, jak Nate Diaz.

Co prawda, mistrz ostatecznie walczył z czołowymi pretendentami, jednak każdy taki pojedynek wiązał się z niewyobrażalną wręcz ilością narzekań ze strony Amerykanina.

Gdy jednak Dana White zdradził, że planuje zestawić GSP z młodszym z braci Diaz, Woodley stracił cierpliwość. W trakcie rozmowy z TMZ mistrz nie pozostawił na swoich niedoszłych rywalach suchej nitki.

„Powiem to dyplomatycznie – myślę, że ci dwaj rozważający walkę to najbardziej kurewski ruch na świecie” – powiedział Woodley. „Skoro kiedyś byłeś mistrzem kategorii półśredniej i chcesz nim być ponownie, a obecny mistrz ciągle mówi o walce z tobą, a ty nie tylko unikasz go, idąc wagę wyżej, a teraz chcesz zejść zejść, do kategorii, w której nigdy w życiu nie występowałeś.”

Pod koniec ubiegłego roku mistrz głośno domagał się pojedynku z Natem Diazem, będąc nawet gotowym odłożyć operację ramienia, byle tylko zmierzyć się z popularnym – a złośliwi mogliby dodać, że łatwym stylistycznie – rywalem.

Diaz miał jednak propozycję mistrza w głębokim poważaniu, czego Woodley do tej pory mu nie wybaczył.

„Miałem walczyć z Natem Diazem nawet bez grudniowej operacji ramienia” – powiedział Woodley. „Więc pytaniem jest, czy wy, fani wciąż będziecie wspierać tych gości, którzy rzekomo mogą walczyć z każdym, o dowolnej porze, a tak naprawdę ciągle mnie unikają?”

Ostatni raz w akcji mistrz widziany był w lipcu ubiegłego roku, gdy na dystansie 5 rund wypunktował Demiana Maię. Najbardziej prawdopodobnym rywalem na powrót mistrza wydaje się być zwycięzca pojedynku Rafaela dos Anjosa Colbym Covingtonem, którzy w przyszłym miesiącu zmierzą się o tymczasowy pas dywizji.

Tyron Woodleyz-Latest news