Duane Ludwig, TJ Dillashaw - USA TODAY sports

Trener TJ’a Dillashawa o analizie walk Johnsona „To mnie fascynuje”

Duane "Bang" Ludwig rozpracował już Demetriousa Johnsona na potrzeby TJ'a Dillashawa.

Duane „Bang” Ludwig nie ukrywa, że jest prawdziwym nerdem, jeśli chodzi o naukę walki, ale nic nie ekscytuje go bardziej, niż analiza walki prawdopodobnego rywala TJ’a Dillashawa.

Pomoc Ludwiga miała czołowe znaczenie dla Dillashawa, zmieniając go z solidnego zawodnika w dwukrotnego mistrza kategorii piórkowej; w ostatnim występie TJ znokautował Cody’ego Garbrandta, odbierając mu pas mistrzowski.

Teraz Amerykanin celuje w walkę o kolejne mistrzostwo – przeciwko królowi kategorii muszej, Demetriousowi Johnsonowi.

W przeszłości zawodnicy byli już do siebie przymierzani, ale do walki nigdy nie doszło. Prezes UFC, Dana White ogłosił jednak, że do niego dojdzie w 2018. Mimo tego, że tak naprawdę walka nigdy nie była oficjalnie ogłoszona, Ludwig spędził mnóstwo czasu, analizując postawę Johnsona i szykując plan detronizacji króla rankingu p4p.

„Już to zrobiłem. Są notatki i zarys planu na walkę” – powiedział Ludwig w podcaście Fight Society, podczas rozmowy z Damonem Martinem. „Poświęciłem swoje życie sztukom walki odkąd skończyłem 8 lat i robię to od 31.”

„To mnie fascynuje i sprawia mi przyjemność. Już to robiłem i zrobię więcej, ale Demetrious Johnson został już rozpracowany i czujemy, że mamy przewagę w tej walce. Z całą pewnością.”

Jednym ze znaków zapytania, związanych z walką Dillashawa z pierwszym i jedynym mistrzem kategorii muszej jest wypełnienie limitu 125 funtów. Dillashaw jednak już wcześniej zaczął zbijać wagę do kategorii muszej, ponieważ spodziewał się, że podczas lata stanie naprzeciwko Johnsona. Zamiast tego jednak skrzyżował rękawice z Garbrantem.

Trener nie bagatelizuje procesu ścinania wagi, jest jednak pewny, że drużyna mistrza kategorii koguciej przygotuje go do zejścia wagę niżej i uzyskania wielu przewag w walce z Johnsonem.

„Nie jestem trenerem od siły czy kondycji, ani dietetykiem, ale prowadzi go Sam Calavitta, w którego wierzę i któremu ufam. Przygotowywał TJa podczas pierwszego obozu przeciwko Cody’emu [Garbrandtowi], potem jednak mieliśmy walczyć z Demetriousem, przyzwyczajał ciało [Dillashawa], a w końcu wróciliśmy do 135 [funtów] na walkę z Codym, skoro Demetrious pierwotnie nie chciał z nim walczyć. Kiedy widzę, jak sobie radzi z dietą i odżywianiem, kiedy widzę wyniki na sparringach, oglądam go na sparringach, tarczach, albo na sali, widzę, jak dieta i odżywianie wpływa na jego występy” – powiedział Ludwig.

„Sam Calavitta zna się na tym. Z całą pewnością. Bardzo mnie cieszy, że Sam zajmuje się siłą, kondycją, dietą i ścinaniem wagi przed walką z Demetriousem Johnsonem w 125 [funtach].”

Mimo, że walka wciąż nie została oficjalnie ogłoszona, Dillashaw głośno mówi o pragnieniu detronizacji Johnsona, który broniąc pas UFC po raz 11, pobił rekord największej ilości obron złota UFC.

Czasami zawodnicy wdają się w wojnę na słowa, lecz trener nigdy nie wtrąca się w te sprawy. Zamiast tego, Ludwig po prostu się ekscytuje szansą przygotowywania Dillashawa do walki z najlepszym fighterem na świecie. Po tej walce, Ludwig ma nadzieję na odbycie rozmów z głównym trenerem Johnsona, Mattem Humem.

„Chcę mieć to już z głowy, żebym mógł pójść do klubu Matta Hume’a i porozmawiać z nim o sztukach walki” – powiedział, śmiejąc się Ludwig. „Nie mogę tego zrobić przed walką.”

Własnez-Latest news