Trener Tilla: ‚Wonderboy musi bardziej martwić się Darrenem, niż my nim’ [Wideo]

Darren Till opublikował kolejne, klimatyczne nagranie przed pojedynkiem ze Stephenem Thompsonem.

27 maja Darren Till otrzyma okazję, by wykonać krok milowy w kierunku swojej upragnionego pojedynku o pas kategorii półśredniej UFC.

Na 10 dni przed galą UFC Fight Night 130, Till opublikował kolejne fragmenty ze sparringu przed walką ze Stephenem Thompsonem.

Tym razem nagranie przedstawia wyrównany sparring pomiędzy Gorylem, a jego sparringpartnerem, Zachem Deeganem.

Przy okazji, głos zabrał także wieloletni trener Tilla, Colin Heron, który 22 lata temu założył Team Kaobon.

Heron zapewnił, że Goryl będzie gotowy na pojedynek z Thompsonem i zdradził, w jaki sposób prowadzi treningi, aby oswajać swojego podopiecznego z nowymi elementami walki.

„Raczej pracowaliśmy nad mocnymi stronami Darrena, zamiast skupiać się na Wonderboyu” – powiedział Heron. „Przy każdej walce dodaję jakieś elementy w naszym wspólnym tarczowaniu. Nie mówię: ‚Zrób tak’, po prostu wprowadzam to do jego rutynowej codzienności, więc nawet nie zdaje sobie sprawy, że się uczy czegoś nowego.”

„Po sześciu czy ośmiu tygodniach robi to naturalnie podczas treningów. Staje się to normalne. Myślę, że zapewniłem mu wszystkie narzędzia, by dał sobie radę z Wonderboyem, ale przede wszystkim skupiamy się na mocnych stronach Darrena. Bo to Wonderboy musi bardziej martwić się Darrenem, niż my nim.”

Darren Tillz-Latest news