Al Iaquinta - USA TODAY Sports/Christopher Hanewinckel

Trener Iaquinty: ‚Nie mogę go przygotować na to, co stało się tamtej nocy’

Ray Longo był pod olbrzymim wrażeniem zarówno Ala Iaquinty, jak i Khabiba Nurmagomedova.

Gdy usłyszał informację o kontuzji Maxa HollowayaAl Iaquinta wahał się ani chwili.

Amerykanin od razu zgłosił swoją kandydaturę do walki z Khabibem Nurmagomedovem. Pojedynek, co prawda okazał się być grą jednego aktora, lecz Iaquinta wykazał się prawdziwym sercem do walki.

Podczas audycji MMAJunkie Radio trener Iaquinty, Ray Longo stwierdził, że gdyby przygotowywał swojego podopiecznego do pięciorundowego boju, walka mogłaby wyglądać inaczej.

„Jako trener jestem zaszokowany, bo nawet nie wiem, jak [Iaquinta] to zrobił” – powiedział Longo. „To była czysta wola i determinacja, w połączeniu z naprawdę technicznym gościem.”

„Ale dla mnie to było coś w stylu: ‚Wow, a co, gdybyśmy się przygotowywali na 5 rund?’ To byłoby zupełnie co innego.”

Przez pierwsze 10 minut pojedynku z Nurmagomedovem, Iaquinta niemal wyłącznie skupiał się na obronie. Dagestańczyk obalał – Amerykanin wstawał.

Trener przyznał, że chociaż był pod wrażeniem umiejętności Khabiba, to przede wszystkim czuł dumę ze swojego podopiecznego.

„Dziwi mnie, jak on w ogóle stoczył pięć rund” – wyznał Longo. „Ten dzieciak jest naprawdę szczególny. Ma cechy, których nie da się zawodnika nauczyć. Jako trener, nie mogę go przygotować na to, co stało się tamtej nocy. Urodził się z tym. Jest zawodnikiem. Kocha to, co robi.”

„Do Khabiba mam jedynie najwyższy szacunek. Uwielbiam jego team. Uwielbiam jego samego. Uwielbiam to, jak się wypowiada. Jest prawdziwym wojownikiem i myślę, że obaj wyszli do walki i dali z siebie wszystko. Jest wzajemny szacunek, obaj nauczyli się od siebie czegoś na całe życie.”

Al Iaquintaz-Latest news