Thiago Santos vs Anthony Smith - USA TODAY Sports/Jason Silva

Thiago Santos i Patrick Cummins poznali rywali na UFC Fight Night 128

Karta walk gali UFC Fight Night 128 została uzupełniona o kolejne ciekawe starcia.

Kwietniowa rozpiska gali UFC Fight Night 128 została wzbogacona o dwa nowe zestawienia, o których poinformowało MMAJunkie.

Thiago Santos vs David Branch – 185 lbs

Thiago Santos (MMA 17-5) skrzyżuje rękawice z Davidem Branchem (MMA 21-4). Santos zwyciężył 4 ostatnie starcia, każdego z rywali nokautując w niecałe 2 rundy. W zeszły weekend Brazylijczyk ubił Anthony’ego Smitha, wcześniej natomiast pokonał Jacka HermanssonaGeralda Meerschaerta Jacka Marshmana.

Branch jest byłym mistrzem WSOF, który do tej pory stoczył w UFC dwa pojedynki – w pierwszym wypunktował Krzysztofa Jotkę, a w drugim uległ Luke’owi Rockholdowi. Przed porażką wygrał 11 walk z rzędu, górując między innymi nad Yushinem Okamim czy Vinnym Magalhaesem.

Wydaje się, że z uwagi na mocne i szybkie kopnięcia, w stójce to Brazylijczyk będzie rozdawał karty, lecz Branch niejednokrotnie już udowodnił, że posiada solidny boks. Jeżeli jednak Amerykanin przeniesie walkę do parteru, jego przewaga nie powinna podlegać dyskusji.

Patrick Cummins vs Corey Anderson – 205 lbs

W kategorii półciężkiej dojdzie do starcia dwóch solidnych zapaśników: Patrick Cummins (MMA 10-4) zmierzy się z Coreyem Andersonem (MMA 9-4). Cummins wygrał 2 ostatnie walki, podczas których wypunktował Jana Błachowicza oraz Giana Villante.

Anderson z kolei przegrał 2 poprzednie starcia, padając pod ciosami Jimiego Manuwy Ovince’a Saint-Preux. Ostatnie zwycięstwo odniósł w grudniu 2016, pokonując Seana O’Connella przez techniczny nokaut. W 2015 roku pokonał również Błachowicza.

Obaj zawodnicy specjalizują się w zapasach, prawdopodobnie więc walka rozegra się w stójce. Wydaje się, że techniczna przewaga na nogach powinna należeć do Andersona, jednak poza dziurawą jak szwajcarski ser defensywą, Cummins posiada również niezwykłą wolę walki i świetną kondycję.

Patrick Cummins vs Jan Błachowicz – USA TODAY Sports/Kevin Hoffman

Thiago Santosz-Latest news