Stipe Miocic: ‚Dziedzictwo? Nie przejmuję się tym’

🏆 Mistrz kategorii ciężkiej skupia się jedynie na Danielu Cormierze. Zapowiada wojnę i nokaut 🏆

Zwycięstwo odniesione nad Francisem Ngannou pozwoliło Stipe Miocicowi zapisać się na kartach historii. Miocic, jako jedyny mistrz kategorii ciężkiej UFC obronił pas trzy razy

Ale to nie bicie rekordów było w głowie Miocica przed walką z Kameruńczykiem – celem była wygrana tej jednej walki i nic więcej. A celem na dziś jest Daniel Cormier, mistrz kategorii półciężkiej, który 7 czerwca, podczas UFC 226 spróbuje odebrać złoto Miocicowi.

Będzie to dopiero trzecie zestawienie mistrza z mistrzem w historii UFC, jednak dla chorwackiego Amerykanina nie ma to większego znaczenia.

„Nie wiem, co z moim dziedzictwem. Nie przejmuję się tym” – powiedział Miocic z rozmowie z MMAnytt. „Myślę jedynie o zwycięstwie. Wyjdę do walki i zrobię, co do mnie należy. Nie przejmuję się, co reszta o tym myśli. Wyjdę do walki i zwyciężę.”

Nie zlekceważę go

Mistrz każdego kolejnego rywala traktuje jak największe w karierze wyzwanie; wszak każdy z nich chce mu odebrać pas wagi ciężkiej. Może i Cormier jest mniejszy, niż wszyscy dotychczasowi rywale Miocica, ale nie znaczy to, że Stipe spodziewa się łatwego zwycięstwa.

„Może obalać, rzucać, [Cormier] zawsze jest niesamowitym zawodnikiem” – powiedział Miocic. „Ciężka czy półciężka, w obu jest dobry. Wygrywał w ciężkiej i w półciężkiej, więc dla niego to nic nowego.”

„Jest zapaśnikiem, ma mentalność zapaśnika. Jest silny. Wyjdę do walki i zrobię, co do mnie należy. Nie zlekceważę go. Nie ma szans, bym go kiedykolwiek zlekceważył. To prawdziwa bestia, zapaśnik. Siłował się z najlepszymi gośćmi na świecie. Jest niezwykle silny. Ale zrobię, co do mnie należy. Będzie tak samo ciężkim zestawieniem, jak każdy inny. Nie ma łatwych walk”

Jeden z nas padnie

Mimo pełnego szacunku dla Cormiera, Miocic jest pewny zwycięstwa. Skoro DC chciał zostać pretendentem, to musi zostać potraktowany, jak każdy inny pretendent.

„Ekscytuje mnie ta walka. Pójdziemy na wymianę i jeden z nas padnie – zapowiedział Miocic. „Niestety, ale to ja wyjdę z pasem na biodrach. Nie oddam go.”

Własnez-Latest news