Stephen Thompson - MMAnytt/Mazdak Cavian

Stephen Thompson o sparringach Tilla: ‚Odniosłem wrażenie, że jego rywal…’

Stephen Wonderboy Thompson zabrał głos na temat opublikowanych przez Darrena Tilla fragmentach sparringów.

W ubiegłym tygodniu Darren Till opublikował nagranie z treningu, na którym widać, jak podczas sparringu nokdaunuje kolegę z klubu.

Wideo wywołało niemałe poruszenie, zaś na Tilla spadła fala krytyki, na którą odpowiedział następnego dnia.

Nagranie nie uszło także uwadze najbliższego rywala Tilla, Stephena Thompsona, który skomentował je podczas audycji Slip n’Dip.

„Widziałem to” – powiedział Thompson. „Szczerze mówiąc, po tym, co widziałem, odniosłem wrażenie, że jego rywal nie miał pojęcia, co robi.”

„Podczas sparringów powinieneś nosić kask. Powinieneś cały czas sparować w kasku. Nie tylko po to, żeby chronić siebie, ale też chronić swojego rywala.”

Wonderboy uważa, że Till powinien mniej myśleć o sobie, a więcej o swoich sparringpartnerach. Zwrócił uwagę, że ciężkie sparringi zbiorą w końcu żniwo, negatywnie odbijając się na zdrowiu jego kolegów z klubu.

„Byłem w wielu klubach, w których sparuje się w małych rękawicach” – powiedział Thomopson. „Ale kiedy sparuję, noszę 18-uncjowe rękawice. To tak, jakbym miał poduszki na rękach. Ale nie korzystam z nich dla siebie, tylko po to, żeby chronić sparringpartnerów. Jeśli ich zlejesz, to nie zostaną z Tobą zbyt długo i tak to właśnie wyglądało.”

„Nie wiem, czy to był amatorski czy profesjonalny zawodnik, ale to wyglądało, jakby Till się z nim po prostu bawił. Szczerze mówiąc, współczuję mu.”

Pojedynek Stephena Thompsona z Darrenem Tillem będzie walką wieczoru liverpoolskiej gali UFC Fight Night 130.

Stephen Wonderboy Thompsonz-Latest news