Santiago Ponzinibbio - USA TODAY Sports/Tom Szczerbowski

Santiago Poniznibbio tłumaczy, dlaczego wycofał się z pojedynku z Usmanem

Santiago Ponzinibbio wyjaśnia, jaka kontuzja zmusiła go do opuszczenia walki wieczoru UFC Fight Night 129.

Santiago Ponzinibbio miał wystąpić w walce wieczoru UFC Fight Night 129 w Chile, lecz z powodu bliżej nieokreślonej kontuzji został zmuszony wycofać się z pojedynku z Kamaru Usmanem.

Teraz jednak Argentyńczyk postanowił opublikować nagranie na swoim facebooku, w trakcie którego wyjaśnił, jaki dokładnie uraz wykluczył go z udziału w gali.

„Czołem ludziska. Jak wiecie, wczoraj została ogłoszona nowa walka na UFC Chile. Musiałem opuścić rozpiskę z powodu kontuzji lewej ręki. Urazu doznałem podczas treningu i mój zespół medyczny ocenił, że nie będę w stanie walczyć.”

„To było naprawdę bolesne, skoro miałem wystąpić w walce wieczoru. Chciałem stoczyć wielką walkę, ale powrócę tak szybko, jak tylko będę mógł. Nadal będziemy wspierać latynoamerykańskich braci, którzy wystąpią na gali, która nie straci swojego blasku.”

„Będzie spektakularnie i mam nadzieję, że będę tam obecny. Pozdrawiam.”

Kontuzja Ponzinibbio jest szczególnie niefortunna, ponieważ Argentyńczyk miał przyciągnąć fanów na pierwszą galę UFC w Chile.

Oficjele znaleźli jednak godne zastępstwo – z Usmanem skrzyżuje rękawice brazylijski wirtuoz walki w parterze, Demian Maia.

Santiago Ponzinibbioz-Latest news