Sowiński vs Parnasse - zdjęcie z twittera KSW

Salahdine Parnasse demoluje Artura Sowińskiego

Artur Sowiński został rozbity na dystansie 15 minut przez Salahdine'a Parnasse'a.

Artur Sowiński (MMA 18-10) od początku pojedynku próbował wywierać presję i zamknąć Salahdine’a Parnasse’a (MMA 10-0-1) pod siatką, lecz mocno lewy sierpowy szybko ostudził jego zapał.

Po dwóch minutach walki toczonej w nieszczególnie szybkim tempie, Parnasse wciął Kornika z klinczu, a gdy ten wstał, trafił go jeszcze wysokim kopnięciem, które wstrząsnęło Polakiem. Sowiński ulokował kilka middle kicków, jednak Pranasse trafił kolejnym sierpem, na chwilę powalając Kornika na ziemię. Pod koniec rundy Francuz ponownie obalił Polaka, który do końca rudny został na ziemi.

W drugiej odsłonie Sowiński ponownie ostro ruszył do przodu i ponownie Parnasse naruszył go mocnym lewym. Zawodnicy przeszli do klinczu i tym razem to Kornik dał radę obalić Francuza, lądując w pozycji bocznej. W tym momencie to Parnasse ruszył do ostrzejszego ataku, lokując kilka mocnych jabów na twarzy Polaka. W połowie drugiej rundy zawodnicy wdali się w szaloną wymianę, lecz to Francuz wyszedł z niej obronną ręką. Do końca odsłony zawodnicy wdawali się w wymiany, jednak niestety przewaga szybkościowa Parnasse’a była widoczna.

Chwilę po rozpoczęciu trzeciej rundy Francuz ponownie obalił Kornika, lecz nie był w stanie przejść jego gardy. Chwilę później Sowiński wstał i wdał się w ostrą wymianę, z której ponownie to Parnasse wyszedł obronną ręką, trafiając kilkoma sierpami i low kickami, samemu inkasując pojedyncze uderzenia. Pewność siebie Francuza wyraźnie wzrosła i w pewnym momencie spróbował – i przestrzelił – szybkie obrotowe kopnięcie. Na minutę przed końcem pojedynku Kornik podkręcił nieco tempo, próbując trafić rywala obszernymi sierpami. Wiele z tego jednak nie wynikło, zaś Parnasse po raz kolejny obalił Polaka, na koniec pojedynku jeszcze trafiając dokładając parę ciosów.

Salahdine Parnasse (10-0-1) pokonał Artura Sowińskiego (18-10) przez jednogłośną decyzję

Artur Sowińskiz-Latest news