Rose Namajunas: ‚Własnie to jest ważne podczas ścinania’

Rose Namajunas uważa, że Joanna Jędrzejczyk powinna przejść do kategorii muszej.

Za niecałe dwa miesiące dojdzie do wyczekiwanego przez wielu polskich fanów rewanżu, gdy Joanna Jędrzejczyk ponownie skrzyżuje rękawice z Rose Namajunas.

4 listopada 2017 Namajunas nieoczekiwanie ubiła Polkę już w pierwszej rundzie, co było jedną z największych niespodzianek MMA w ubiegłym roku. Po walce Jędrzejczyk wyznała, że porażka była skutkiem drastycznego ścinania wagi, które w znacznym stopniu ją .

Była rywalka obu zawodniczek i jednocześnie ostatnia pogromczyni Namajunas, Karolina Kowalkiewicz nigdy nie ukrywała, że darzy obecną mistrzynię szacunkiem i sympatią. W ostatnim czasie Kowalkiewicz wyznała także, że kompletnie nie kupuje tłumaczeń Jędrzejczyk, uznając je po prostu za wymówki.

Spytana podczas audycji UFC Unfiltered o wypowiedzi Kowalkiewicz, mistrzyni ostrożnie poparła Polkę.

„Zawsze lubiłam Karolinę. Jest świetną zawodniczką i dobrze by było kiedyś stanąć z nią do rewanżu, pomścić tę porażkę” – wyznała Namajunas. „W tym, co powiedziała [że tłumaczenia Joanny są wymówką] może tkwić ziarno prawdy.”

„Nie lubię wysnuwać własnych przypuszczeń, czy wniosków, ale po prostu wielu rzeczy nie wiemy.”

Namajunas wyznała także, że nie rozumie podejścia Jędrzejczyk do ścinania wagi. Stwierdziła wręcz, że miejsce Joanny jest w dywizji muszej.

„Faktem jest, że ścinanie wagi nigdy nie jest czymś dobrym i sądzę, że miejsce Joanny jest w 125 funtach. Słyszałam pogłoski, że zawsze ciężko jej było zbijać wagę, nie tylko tym razem. Nie popieram czegoś takiego, sama nie ścinam wiele. Ważę około 125 funtów, a w tygodniu walki około 120. Piję wodę, ale nie jem ciężkich rzeczy. Właśnie to jest ważne podczas ścinania, więc nie wiem, mam nadzieję, że tym razem jej się uda, że pojawi się najlepsza jej wersja, bym mogła udowodnić, że jestem najlepsza na świecie.”

Rose Namajunasz-Latest news