Rose Namajunas: ‚Nie sądzę, że miała czas na poprawki’

🏆 Rose Namajunas uważa, że Joanna Jędrzejczyk nie miała czasu na zmiany przed rewanżem 🏆

7 kwietnia, podczas UFC 223Joanna Jędrzejczyk stanie do rewanżu z obecną mistrzynią kategorii słomkowej, Rose Namajunas.

Pod koniec ubiegłego roku Namajunas zaszokowała świat MMA, nokautując polską mistrzynię. Podczas audycji UFC Unfiltered, Amerykanka opowiedziała, co sądzi o podejściu Jędrzejczyk do porażki i problemów ze ścinaniem wagi.

„Myślę, że po prostu zdejmuje z siebie presję, mówiąc, że chodziło o ścinanie wagi czy inne takie” – wyznała Namajunas. „Myślę, że to bardzo ważne, by zawodnicy ścinali wagę w zdrowy sposób – nie za dużo, bo i tak walczymy w kategorii 115 funtów. To może stanowić problem. Mam nadzieję, że [Joanna] ścina właściwie.”

„Oczywiście, celem jest zadanie rywalkom obrażeń, ale koniec końców, chcę, żeby wracały do rodzin zdrowe, bezpieczne i szczęśliwe.”

To nie tylko ścinanie

Oba pojedynki odbędą się w odstępie pięciu miesięcy. Namajunas nie sądzi, by czas ten wystarczył Polce na dokonanie poprawek w jej stylu walki.

W swojej karierze Thug poniosła już 3 porażki i choć wierzy, że wyciągnęła z nich cenną naukę, potrzebowała wielu lat, by się w pełni ukształtować jako zawodniczka.

„Zobaczymy, może poprzednio coś poszło nie tak. To się okaże” – powiedziała Namajunas. „Wiem, że z pewnością to było coś więcej, niż tylko ścinanie wagi.”

„Wiem, że zanim nauczyłam się tego, co potrafię, musiałam się przeformować. Nie sądzę, że miała czas, aby to zrobić.”

Rose Namajunasz-Latest news