Rose Namajunas - MMAnytt

Rose Namajunas o Mackenzie Dern: ‚Widać, że to duża dziewczyna’

Mistrzyni kategorii słomkowej, Rose Namajunas zabrała głos na temat zwycięstwa Mackenzie Dern.

Mistrzyni kategorii słomkowej UFC, Rose Namajunas bacznie przygląda się swoim potencjalnym rywalkom.

Nie umknął więc jej uwadze pojedynek Mackenzie Dern, która w ubiegły weekend zdobyła swoje drugie zwycięstwo.

Amerykanka trafiła Amandę Cooper potężnym prawym, po którym tej ugięły się nogi. Mackenzie szybko przeszła za rywalką po parteru, chwilę później poddając ją duszeniem zza pleców.

Zwycięstwo Dern zostało jednak nieco przygaszone przez falę krytyki, która spłynęła na nią za przestrzelenie limitu kategorii słomkowej aż o siedem funtów.

Podczas audycji UFC Unfiltered Rose oceniła, że taka ilość nadwagi mogła mieć olbrzymi wpływ na wynik walki.

„Szczególnie po tym uderzeniu prawą ręką było widać, że to duża dziewczyna” – powiedziała Namajunas. „To mogło przeważyć. To był ciężki cios od ciężkiej dziewczyny.”

„Nie mówię, że normalnie by takiego nie wyprowadziła, albo nie byłby niebezpieczny, ale być może wyglądałoby to inaczej, gdyby zrobiła wagę lub chociaż by spróbowała ją zrobić”

Zanim Dern rozpoczęła karierę w MMA, była znaną i utytułowaną uczestniczką wielu zawodów grapplerskich – warto wspomnieć, że Mackenzie kiedyś pokonała na punkty ważącą ~105 kg Gabi Garcię.

Odstawiając na bok problemy z limitem wagowym, Dern jest uważana za jedną z najbardziej niebezpiecznych zawodniczek w parterze. Mistrzyni dywizji stwierdziła, że chętnie zmierzyłaby się z właśnie taką rywalką.

„Poza tym problemem z wagą, wyglądała świetnie” – przyznała Namajunas. „Zawsze chciałam przetestować swoje jiu-jitsu przeciwko komuś takiemu. Byłoby świetnie.”

„Musi tylko zebrać się do kupy i może udałoby się do tego doprowadzić. Pokonała Gabi Garcię w walce jiu-jitsu, więc byłoby świetnie. Z pewnością potrafi też nieźle uderzać, ma przynajmniej to ciężkie uderzenie z wykroku, charakterystyczne dla zapaśników. Zwykle mają dobrą prawą rękę. Widać, że rozwija sobie ten styl.”

Rose Namajunasz-Latest news