Nagranie użyte w pozwie menadżera przeciwko Bispingowi

Michael Bisping będzie musiał zapłacić prawie olbrzymie sumy Anthony'emu McGannowi.

Ostatnimi czasy Michael Bisping nie miał lekkiego życia, a świadomość, że musi zapłacić byłemu menadżerowi co najmniej $500 000 musi być kolejnym bolesnym ciosem.

Dzisiejszego wieczoru redakcja MMAnytt otrzymała poniższą wiadomość prasową, która zawiera nagranie, użyte w sądzie jako dowód przeciwko Bispingowi.

—- Wiadomość prasowa—-

„Londyn – Michael Bisping poniósł trzecią porażkę przez nokaut, a ta będzie prawdopodobnie najdroższa.
Argumenty byłego mistrza UFC przedstawione przed Najwyższym Brytyjskim Sądem zostały obalone i musi on teraz zapłacić byłemu menadżerowi, Anthony’emu McGannowi kwotę, w wysokości nawet do 1,7 mln dolarów.
Bisping oświadczył, że McGann nie grał żadnej roli w największej umowie jego życia. Po słynnym incydencie z pluciem w Australii w 2011, Bisping znalazł się w kłopotach, z których wyciągnął go McGann, uzgadniając umowę na 8 walk, płatnych po $425 000 każda.

Gdy Bisping powrócił do UK, był bardzo wdzięczny z podpisania nowej umowy. Problemem było jednak nagranie, o którego istnieniu przed procesem nie było świadome otoczenie Bispinga. Prawnik Bispinga, Nigel Lawrence spytał sędziego, kiedy zostanie odtworzone nagranie, a obrońca Bispinga, Buttermore spytał „jakie nagranie?” 

„2011. To jest trzeci kontrakt podpisany z UFC. Chcę podziękować UFC za zatrudnienie na bardzo hojnym kontrakcie, który wiele znaczy dla mnie i dla mojej rodziny. Dziękuję Wolfslair za pomoc w dostaniu się tam, menadżerowi, trenerom, każdemu. Naprawdę, z przyjemnością to podpiszę. Dzięki, Dana White i Lorenzo [Fertitta].”

Wkrótce Bisping wyjechał do Stanów i rozpoczęły się problemy między parą. W czasie procesu Bisping zdecydował się wymyślić historię, dlaczego nie powinien zapłacić McGannowi za odstąpienie od umowy. Komentarz sędziego Saltera jest warty zacytowania. Oświadczenie Pana Bispinga o klubie Wolfslair było „historią wymyśloną na potrzeby procesu sądowego” i Pan Bisping „bezpodstawnie krytykował funkcjonowanie klubu Wolfslair i jakość pracy Pana McGanna”. Ostatnie słowa sędziego odnoszą się do fałszywych oskarżeń Bispinga, „rzeczowe i legalne, stąd więc w moim osądzie nie ma naruszeń warunków odstąpienia od umowy ze strony Pana McGanna”. Niestety, prasa do dzisiaj korzysta z tych fałszerstw w nagłówkach.

McGann spotkał Bispinga w 2005. W początkach kariery Bispinga, McGann dostarczał olbrzymiej pomocy finansowej, nawet kupując dzieciom Bispinga prezenty świąteczne. McGann prowadził i wspierał Bispinga do 2011. Podczas przygotowań do walk, dom McGanna był dla Bispinga jak hotel, a sam McGann podróżował po świecie, upewniając się, że Bisping ma wszystko, czego potrzebuje do występów. Od 2012 roku McGann toczył proces przeciwko Bispingowi i jest przeszczęśliwy wynikiem sprawy. McGann nigdy nie komentował sprawy w prasie, samemu poszukując rozsądnego rozwiązania.”

Sąd przyznaje McGannowi $500 000 i wszystkie jego potwierdzone prowizje. Bisping ma być przesłuchiwany w styczniu. Bisping przedstawił 4 oddzielne informacje i nie udowodnił żadnej z nich. Obrońcy McGanna wycenili ostateczną kwotę w wielkości 1 700 000 dolarów.”

 

Michael Bispingz-Latest news