Robert Whittaker - USA TODAY Sports/Kyle Terada

Robert Whittaker podaje przybliżoną datę powrotu i komentuje Rockhold vs Romero

Mistrz kategorii średniej zabrał głos po wycofaniu się z UFC 221.

Obrona pasa przed własną publicznością była marzeniem Roberta Whittakera.

Mistrz kategorii średniej miał zmierzyć się z Lukiem Rockholdem podczas australijskiej gali UFC 221, jednak na skutek kontuzji zmuszony został wycofać się z pojedynku.

„Każdy wie, że lubię walczyć kontuzjowany. W połowie moich walk byłem kontuzjowany” – powiedział Whittaker w rozmowie z Submission Radio. „Zanim zachorowałem, naciągnąłem ścięgno i pracowaliśmy nad nim, próbowaliśmy jakoś to naprawić, ale wtedy dostałem naprawdę groźnej infekcji. Ta infekcja w końcu mnie zmogła, nie mogłem wyzdrowieć. A jak już kończyła się infekcja, dostałem ospy wietrznej. Stąd te blizny na mojej twarzy, to był absolutny bałagan. Jeśli ktoś to miał, [wie, że] to było okropne.”

Ostatecznie Rockhold stanie naprzeciwko Yoela Romero o tymczasowy pas, a zwycięzca pojedynku pod koniec roku skrzyżuje rękawice z Whittakerem. Reaper wyznał, że bardzo spodobało mu się takie rozwiązanie, bo po prostu docenia klasę zarówno byłego, jak i niedoszłego rywala.

„Byłem zachwycony kiedy to zaproponowali. Pierwszy i drugi pretendent staną do walki? Tak, dobrze, zróbcie to! Wiecie, jako fan sportu zapłaciłbym za tę walkę. Taką walkę ludzie chcą obejrzeć. Jestem bardziej, niż zadowolony, mogąc ponownie zlać Yoela albo tym razem Rockholda.”

Mistrz wyjawił także, że będzie w stanie powrócić znacznie szybciej, niż to było początkowo zakładane. Podał nawet przybliżony termin powrotu.

„Na razie skupiam się na dochodzeniu do siebie” – powiedział Whittaker. „Pozwolę Yoelowi i Rockholdowi trochę się obić, ale sprawy mają się dobrze. Celuję w powrót w połowie roku. Zobaczmy, jak to wyjdzie.”

Robert Whittakerz-Latest news