Santiago Ponzinibbio - Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Po krwawej wojnie, Santiago Ponzinibbio pokonuje Mike’a Perry’ego

Santiago Ponzinnibio dowiódł swojego talentu, pokonując Mike'a Perry'ego.

Obiecali fajerwerki i je dostarczyli.

Santiago Ponzinibbio (MMA 25-3) i Mike Perry (11-2) nie zawiedli fanów.

Obaj zawodnicy zapowiadali wojnę w stójce i ją dostarczyli. Gdy tylko nacierający na rywala Perry zajmował środek oktagonu, tłum skandował jego nazwisko.

Ponzinibbio z kolei rozpoczął cierpliwie, okopując nogę Amerykanina. Perry jednak trafił Argentyńczyka dwoma potężnymi ciosem, po których temu ugięły się nogi, choć Santiago przetrwał trudne chwile i sam posłał Amerykanina na deski, trafiając go obrotowym backfistem. Rundę jednak wygrał Perry.

W drugiej odsłonie również to Perry był agresorem, choć jego ciosy w większości pruły powietrze. Amerykanin trafił potężnym lewym sierpem, który wstrząsnął Ponzinibbio, ten jednak po chwili kontynuował karcenie nogi rywala niskimi kopnięciami. Dwie i pół minuty przed końcem walki, Argentyńczyk trafił Perry’ego kilkoma mocnymi ciosami.

Chwilę później Ponzinibbio ponownie zranił Mike’a lewym sierpem, ten jednak zdołał przetrwać i kontynuował bójkę. Zakrwawieni zawodnicy kontynuowali wymianę sierpów – choć rundę wygrał Ponzinibbio.

Finalną odsłonę zawodnicy rozpoczęli przy owacji publiczności. Perry wciąż nacierał, choć to Argentyńczyk trafiał częściej – w pewnej chwili naruszył Perry’ego potężnym prawym. Amerykanin rzucił się z kolejnymi ciosami, a Ponzinibbio powalił rywala obrotowym łokciem.

Perry szybko się pozbierał, lecz Santiago postanowił obalić rywala. Chwilę później Mike ponownie wstał, lecz Argentyńczyk wepchnął go w siatkę, skąd znowu przeniósł walkę do parteru. Na 20 sekund przed końcem walki Perry dał radę wstać, lecz było już za późno.

Po 15 minutach zaciekłej i krwawej walki, sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Argentyńczykowi.

Santiago Ponzinibbio (25-3) pokonał Mike’a Perry’ego (11-2) przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28)