Norman Parke - USA TODAY Sports/Jason Silva

Norman Parke sterroryzował Łukasza Chlewickiego

Norman Parke zdominował Łukasza Chlewickiego na KSW 43.

Od początku pojedynku to Norman Parke (MMA 24-6-1) dyktował tempo walki, wywierając presję na Łukaszu Chlewickim (MMA 14-8-1).

W drugiej minucie walki Irlandczyk z Północy spróbował przenieść walkę do parteru z klinczu, lecz Chlewicki bez problemu wybronił obalenia. Obaj zawodnicy szachowali się kopnięciami okrężnymi na korpus i udo. W pewnym momencie walka została na chwilę przerwana, gdy Parke trafił Chlewickiego palcem w oko. Sasza trafił celną kombinacją dwóch prostych, po których przyjął okrężne kopnięcie. W tym momencie to Polak spróbował dwóch obaleń, bez problemu wybronionych przez Parke’a.

W drugiej rundzie Parke ponownie narzucił wysokie tempo pojedynku, lecz Chlewicki mocnym prawym sierpem wstrząsnął rywalem. Chwilę później Polak ponownie spróbował obalenia, które Stormin z łatwością wybronił. Po chwili klinczu pod siatką zawodnicy wymienili kilka okrężnych kopnięć, w tym jedno na kolano, które w pewnym momencie nieprzyjemnie się zachwiało. Po przyjęciu kilku middle kicków z rzędu, Chlewicki spróbował kolejnego middle kicka, lecz nic z tego nie wyszło. Parke naruszył wątrobę Polaka kopnięciem na wątrobę i trafił go kilkoma mocnymi ciosami w głowę. Chlewicki zdołał przetrwać kryzys, jednak Stormin w tym momencie przeniósł walkę do parteru, gdzie do końca rundy terroryzował Chlewickiego w parterze.

W trzeciej rundzie Irlandczyk z Północy kontynuował natarcie, bezlitośnie okopując korpus Polaka – w pewnym momencie spróbował zaskoczył Saszę headkickiem, lecz Chlewicki wiele sobie z tego nie zrobił. W połowie 3 rundy Parke znokdaunował Polaka, lecz ten wykazał się sporą wolą walki i nie dał się skończyć. Dwie ostatnie minuty zawodnicy spędzili w parterze, gdy Parke rozbijał Saszę łokciami z gardy; podczas ostatnich 10 sekund mocno jednak przyspieszył, za wszelką cenę próbując ubić Polaka.

Sędziowie nie mieli żadnych problemów ze wskazaniem zwycięzcy.

Norman Parke (24-6-1) pokonał Łukasza Chlewickiego (14-8-1) przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-26, 30-25)

Norman Parkez-Latest news