Nick Newell - Legacy Fighting Alliance/Rich Burmaster

Nick Newell wierzy, że wkrótce dostanie się do UFC

✅ Nick Newell spodziewa się, że niedługo otrzyma propozycję, by zasilić szeregi kategorii lekkiej UFC ✅

Nie da się zaprzeczyć, że Nick Newell jest w pewien sposób wyjątkowym zawodnikiem.

Mimo, że jego lewa ręka została amputowana na wysokości łokcia, to Amerykanin wygrał 14 z 15 stoczonych walk, 11 rywali kończąc przed czasem.

Jedynym, który zostawił go w pokonanym polu był ówczesny mistrz WSOF, Justin Gaethje. Od tamtej pory jednak Newell wygrał trzy kolejne pojedynki i zaczął na poważnie myśleć o karierze w UFC.

Podczas rozmowy z Damonem Martinem MMAnytt, 32-latek stwierdził, że mnóstwo osób popiera jego starania.

„Myślę, że zaznajomieni z MMA, hardkorowi fani i prawdziwi sportowcy są za mną, że mam ich wsparcie” – powiedział Newell. „Zawodnicy widzą, co potrafię zrobić, a fani, którzy wiedzą co oglądają, również mają tego świadomość. Myślę, że to tylko kwestia czasu.”

„Sęk w tym, że nie ma jasnej ścieżki, by dostać się do UFC. Nie ma turnieju do wygrania, więc musisz po prostu dostać zaproszenie. Chciałbym skorzystać z takiej możliwości i myślę, że to jedynie kwestia czasu, ale kto wie?”

Wczoraj Newell razem ze swoim menadżerem, Alim Abdelazizem spotkał się z prezesem UFC, Daną Whitem. Według doniesień ESPN, White zastanawia się, czy dać 32-latkowi szansę występu w UFC i podobno dziś ma dać mu ostateczną odpowiedź.

Mimo, że Newell bez wątpienia jest wyróżniającym się zawodnikiem, to nie chce być traktowany w inny sposób, niż pozostali zawodnicy; wyjdzie do walki z pokorą i własnymi sukcesami rozsławi swoje nazwisko.

„Myślę, że potrzebuję jedynie szansy. Potrzebuję walk” – powiedział Newell. „Jak tylko dadzą mi kontrakt, podejmę kogo zechcą. Ale kiedy pokonam postawionych przede mną rywali, zechcę kogoś mocniejszego. Spójrzcie na takiego Alexa Hernandeza. Nikt go nie znał, a on wyszedł do walki i zlał Beneila Dariusha. Jest jednym z najlepszych na świecie.”

„Nie wiecie, ile ktoś jest warty, dopóki nie dacie mu szansy, by to udowodnił.”

Własnez-Latest news