Nate Diaz - Zuffa LLC/Zuffa LLC/Josh Hedges

Nate Diaz chętny na walkę z Tyronem: ‚Skoro to on mnie wywołuje, to czyj jest ten tytuł?’

✅ Nate Diaz ma dosyć czekania ✅ uważa Tyrona Woodleya za najlepsze zestawienie ✅

Od jakiegoś czasu Nate Diaz sugerował powrót do akcji, a osobą, która notorycznie wyzywała Stocktończyka do walki jest Tyron Woodley.

Ostatni pojedynek Diaz stoczył w 2016, kiedy uległ większościową decyzją Conorowi McGregorowi. Od tamtej pory UFC oferowało mu zestawienia między innymi z Tonym Fergusonem, Eddiem Alvarezem czy Woodley’em, ale Stocktończyk wszystkie propozycje odrzucił.

Wygląda jednak na to, że Diaz w końcu zamierza powrócić do oktagonu.

„Zaczynam rzygać brakiem walki” – wyznał Diaz w rozmowie z ESPN. „Młodszy już nie będę. Zamieściłem tego twitta, że chcę walczyć w maju czy czerwcu, ale nie powiedziałem z kim, bo rozważam opcje. A obecnie Woodley jest najlepszą opcją.”

„Co tydzień słyszę, jak gada o mnie w TMZ. Podchodzę do tego w stylu ‚Co jest, kurwa? No, ale skoro tego chcesz.’ To nie jest moja kategoria wagowa, ale wchodzę w to. Chyba byśmy walczyli o mój pas. Skoro to on mnie wywołuje, to czyj jest ten tytuł? Kto jest prawdziwym mistrzem?”

To nie ja prosiłem o tę walkę

Zaledwie dzień Wczorajszego dnia Woodley stwierdził, że pojedynek z Diazem jest wysoce prawdopodobny i okazuje się, że wcale nie był daleki od prawdy.

Nie byłoby to jednak rozwiązanie logiczne pod względem sportowym – Diaz jest zawodnikiem kategorii lekkiej, który na dodatek przegrał ostatnią walkę. Z kolei Woodley to mistrz dywizji półśredniej, który powinien zmierzyć się z pierwszym pretendentem, Rafaelem dos Anjosem.

Pod koniec 2017 roku Woodley wyzywał Stocktończyka na pojedynek podczas gali UFC 219. Nate wyznał jednak, że wówczas takie starcie nie było możliwe.

„Ot tak do mnie zadzwonili, kiedy nie szukałem żadnej walki” – wyjawił Nate. „Spytali, czy zawalczyłbym z Woodleyem, więc odpowiedziałem, że jasne, po trzech miesiącach przygotowań.”

„Powiedziałem, że mógłbym z nim zawalczyć bez przygotowań, ale najpierw wyślę im to, czego chcę w kontrakcie. To nie było nic szczególnego. Mój trener od boksu wspomniał w jakimś wywiadzie o 15 mln dolarów, ale nigdy nie chodziło o tyle.”

„Potem zobaczyłem w mediach, że według UFC nigdy nie próbowali nas zestawić. No to pomyślałem, że jebać to. To nie ja prosiłem o tę walkę.”

Nate Diazz-Latest news