Max Holloway zabiera głos po wypadnięciu z walki

Mistrz kategorii piórkowej przerywa ciszę po ogłoszeniu kontuzji.

Mistrz kategorii piórkowej, Max Holloway po raz pierwszy w karierze został zmuszony wycofać się z walki.

Błogosławionodniósł kontuzję kostki, przez co nie wystąpi w walce wieczoru gali UFC 222, podczas której miał zmierzyć się z Frankiem Edgarem.

Korzystając z twittera, Holloway postanowił rzucić na tę sytuację nieco więcej światła:

„Spytałem lekarzy, czy moglibyśmy odciąć mi nogę i wtedy spytać komisję, czy mógłbym walczyć jako niepełnosprawny. Odpowiedzieli, że jest jak jest… Całe mnóstwo mojej rodziny miało przyjechać z Hawajów. To jest do dupy, ale trzymajcie się. Przełożymy do najszybciej, jak to będzie możliwe.”

„Wiem, że jest to dupy, ale nie traćcie wiary w sport. Zmiany w kartach zawsze były częścią tego. Zmiany są szansą, by inni zawodnicy dostali swoją szansę. To niespodzianki sprawiają, że ten sport jest wyjątkowy. Trzymajcie się i znajdę wam kolejną.”

„Moja mama zawsze mówiła, że karty MMA są jak pudełka czekoladek. Nigdy nie wiesz, co dostaniesz. Wiem, że niektóre niespodzianki są do bani. Ale niektóre są dobre. Zostań ze mną, bracie i nie przegap tych dobrych.”

Tu i ówdzie pojawiają się pogłoski o wkroczeniu do akcji Briana Ortegi oraz o zestawieniu TJa Dillashawa Codym Garbrandtem, jednak do tej pory nic nie zostało sfinalizowane.

Max Hollowayz-Latest news