Martin Lewandowski zapowiada powrót KSW do Londynu

Współwłaściciel największej polskiej organizacji MMA zapowiedział powrót KSW do Londynu.

31 października 2015 w Anglii odbyła się gala KSW 32, której walką wieczoru był pojedynek Mariusza Pudzianowskiego Peterem Grahamem.

Wygląda na to, że największa polska organizacja MMA była zadowolona z rezultatów gali w Londynie.

W trakcie rozmowy z Jimem Edwardsem MMAnytt, współwłaściciel KSW, Martin Lewandowski zapowiedział powrót organizacji na Wyspy.

„Chcemy wrócić do Londynu” – powiedział Lewandowski. „Ale kiedy i jak? Dajcie mi trochę czasu, żebym to ogłosił. Jednak to prawda, Londyn jest naszym priorytetem, więc wrócimy.”

„Dajcie nam trochę czasu, bo chcemy promować gale jedna po drugiej, nie chcemy mieszać wszystkich informacji naraz. Ale to prawda, wrócimy do Londynu.”

Pierwotnie walką wieczoru dzisiejszej, wrocławskiej gali KSW 43 miał być pojedynek lokalnego bohatera, Damiana Janikowskiego z Yannickiem Bahatim.

W ubiegłym tygodniu jednak ogłoszono, że głównym starciem będzie walka mistrza kategorii półśredniej, Roberto Soldica, który skrzyżuje rękawice z Dricusem Du Plessisem.

Szef KSW postanowił wyjaśnić przyczynę takiej roszady.

„Zdecydowaliśmy, że chcemy reprezentować takie podejście” – wytłumaczył Lewandowski. „Będziemy poszerzać naszą markę poza Polskę. Najpierw spojrzymy na europejskie rynki: Anglia, Irlandia – już robiliśmy u nich gale, więc pomyślimy może o Szwecji, może Niemczech… może Rosji.”

„Ci goście są fenomenalni i na to zasługują. Nie jesteśmy całkowicie polską organizacją, tylko zbudowaną, narodzoną w Polsce. Od pierwszej gali zapraszaliśmy zawodników z różnych krajów, więc zawsze występowały tutaj różne nacje.”

„Skupiamy się więc bardziej na międzynarodowych zawodnikach i rynkach, żeby rozszerzyć naszą markę.”

Pełen wywiad z Martinem Lewandowskim jest dostępny w linku u góry strony.

Własnez-Latest news