Marcin Tybura vs Derrick Lewis - USA TODAY Sports/Jerome Miron

Marcin Tybura: ‚Przed tym ostrzegali mnie trenerzy’

Najlepszy polski ciężki, Marcin Tybura wyznaje, jakie błędy popełnił w walce z Derrickiem Lewisem.

Marcin Tybura nie będzie miło wspominał gali UFC Fight Night 126.

W zeszły weekend, po szalonej i wyrównanej walce, Tybura został znokautowany w trzeciej rundzie przez Derricka Lewisa. W trakcie rozmowy z Polsatem Sport, Polak opowiedział o popełnionych przez siebie błędach.

„Generalnie jestem zdrowy i mogę dalej trenować” – powiedział Tybura. „Mam nadzieję, że niedługo zawalczę znowu. A jeżeli chodzi o przegraną, to popełniłem błąd. Wiedziałem, jakie jest największe zagrożenie u Lewisa, jeszcze mnie trenerzy ostrzegali przed tym przed walką. Nawet trener [Mike] Winkeljohn powiedział, że jeżeli on może mnie znokautować, to nie w momencie, kiedy sam wchodzi, a kiedy rozrywa klincz.”

„Wiedziałem, że przy rozerwaniu klinczu on wchodzi z mocnymi ciosami. Przed tym miałem się bronić, a się nie obroniłem.”

Polak przyznał, że nie był zaskoczony ogólną postawą Lewisa, ale jego sprytem tak. Spodziewał się, że w trzeciej odsłonie Amerykanin będzie cieniem samego siebie, a ten wciąż potrafił ruszyć z ostrą szarżą.

„Nie zaskoczył mnie” – powiedział Tybura. „Troszeczkę mnie uśpił, bo po kilku szarżach właściwie stopował, potem jak byłem z góry, to ciężko oddychał… a on pewnie odpoczywał. Szukał momentu, żeby znowu zerwać [klincz] i w trzeciej rundzie popełniłem ten błąd. Mając na uwadze, że ta walka się przechyla na moją korzyść, nie chciałem ryzykować dystansu i skróciłem go do klinczu – może za wcześnie.”

„Miałem wrażenie, że on wiedział, że przegrywa. Miałem wrażenie, że walka idzie na moją korzyść. Sądziłem, że zaryzykuje i postawi wszystko na jedną kartę, dlatego nie chciałem walczyć w dystansie.”

Zapytany o siłę ciosu Lewisa, Tybura nie pozostawił wątpliwości, że ciężar rąk Czarnej Bestii plasuje się w absolutnej czołówce świata MMA.

„Na pewno to był najmocniej bijący zawodnik, z którym się mierzyłem” – przyznał Tybur. „Ciosy naprawdę ważyły. Te na głowę były ok, ale ten cios, pod którym nogi mi się ugięły wszedł na szczękę i tylko przez to upadłem. Tamte, które wchodziły na głowę, udało mi się ustać. „

Comments

comments

Marcin Tyburaz-Latest news

Odpowiedz

Vote

Who wins between Anthony Pettis & Dustin Poirier?

  • Poirier knockout (37%, 28 Votes)
  • Poirier submission (29%, 22 Votes)
  • Pettis knockout (13%, 10 Votes)
  • Poirier decision (9%, 7 Votes)
  • Pettis submission (7%, 5 Votes)
  • Pettis decision (5%, 4 Votes)

TOTAL VOTERS: 76

Loading ... Loading ...