Mackenzie Dern - MMAnytt

Mackenzie Dern o przestrzelonej wadze: ‚Wstydzę się tego’

Mackenzie Dern przeprosiła za niezmieszczenie się w limicie kategorii słomkowej przed walką z Amandą Cooper.

Mimo, że Mackenzie Dern ubiła i poddała Amandę Cooper podczas wczorajszej gali, to jej zwycięstwo było słodko-gorzkie.

Dern wniosła na wagę ponad 7 więcej, niż przewiduje limit dywizji słomkowej, przez co znalazła się znacznie bliżej progu kategorii muszej. Zawodniczka nie tylko straciła 30% swojej wypłaty, ale też jej zwycięstwo będzie nieco przyćmione przez fakt, że była znacznie cięższa od swojej rywalki.

W trakcie konferencji prasowej po UFC 224 Dern postanowiła opowiedzieć o kulisach swoich problemów.

„Myślę, że tu chodzi o moją dietę, muszę ją właściwie ułożyć” – powiedziała Dern. „Byłam w stanie zrobić wagę już wcześniej, więc myślałam, że wiem, co robię. Działo się wiele rzeczy, to nie jest wymówka. Przegapiłam lot i wiele rzeczy się wydarzyło, więc po prostu idę naprzód. Od pierwszego dnia, gdy tu trafiłam, UFC próbowało mi pomóc i powiedziałam, że zrobię wagę – ale nie zrobiłam.”

„Nie ścinałam wagi od 9 rano w piątek. Byłam w saunie i nie wypacałam więcej wody. Nie mogłam chodzić i komisja powiedziała, że nie mogę kontynuować. Na szczęście Amanda zgodziła się na walkę. Wstydzę się tego. Nie chcę, by to wydarzyło się ponownie, ale to był błąd. Nie, żeby jedno było gorsze od drugiego, ale nie biorę sterydów, nie wpadłam na niczym. Niektórzy mistrzowie są łapani na sterydach, kokainie i takich rzeczach. To był mój błąd. UFC we mnie inwestuje i będę pracować, by to się nie powtórzyło.”

Biorąc pod uwagę, że Amerykance zabrakło zaledwie dwóch funtów do limitu dywizji muszej, można by przypuszczać, że zostanie ona zmuszona do zmiany kategorii. Nic takiego jednak się nie zdarzyło, a wręcz matchmaker UFC, Mick Maynard zaproponował Mackenzie profesjonalne wsparcie ze strony organizacji przy następnych walkach.

„Mój menadżer powiedział, że UFC może zechcieć mnie w wyższej kategorii. Ale wierzę, że tak się nie stanie” – powiedziała Dern. „W piątek zadzwonił do mnie Mick i powiedział, że w Vegas mają Instytut i że zainwestują we mnie. Powiedział, że chcą mnie tutaj, więc odpowiedziałam, że będę z nimi współpracować. Nie mogę stracić okazji, by otrzymać całą tę pomoc z tak dużej organizacji, która chce pomóc mi zrobić wagę.”

Mackenzie Dernz-Latest news