Lyoto Machida - USA TODAY Sports/Stephen R. Sylvanie

Lyoto Machida pokonuje Eryka Andersa – relacja

Były mistrz kategorii półciężkiej, Lyoto Machida udowodnił, że nie należało skreślać go tak wcześnie.

Od początku walki Eryk Anders próbował zamknąć Lyoto Machidę pod siatką, jednak jedyne, co osiągnął, to przyjęcie kilku niskich kopnięć od Brazylijczyka. Po minucie nawet wylądował po jednym na deskach i został na plecach, choć Machida nie podążył za nim, skupiając się na okopywaniu nóg Amerykanina. Zawodnicy trwali w swoistym pacie przez prawie 3 minuty, lecz Anders w końcu wrócił na nogi. Do końca rundy Amerykanin niemrawo próbował atakować, jednak Smok sukcesywnie okopywał mu nogę.

Na początku drugiej rundy Machida przyjął potężnego crossa, zdołał jednak wrócić do siebie. Anders spróbował obalić rywala pod siatką, choć na szczęście byłego mistrza, jego defensywne zapasy zdały egzamin. Amerykanin nie ustawał jednak w wywieraniu presji, zmuszając Machidę do nieustannego uciekania na boki. W międzycasie Anders przyjął mocne celne ciosy w kontrze, które jednak nie zrobiły na nim większego wrażenia. Pod koniec rundy to Amerkanin trafił kilkoma mocnymi ciosami.

Trzecią odsłonę Machida rozpoczął mocnym middlekickiem, który jednak został przechwycony przez Andresa i skontrowany obalaniem. The Dragon dał radę szybko powrócić na nogi, lecz w międzyczasie przyjął mocne kolano, które rozkrwawiło mu nos. Zawodnicy kontynuowali szachy, przerywane głównie kopnięciami Brazylijczyka i krótkimi szarżami bokserskimi Andersa. Na 30 sekund przed końcem rundy Amerykanin naruszył byłego mistrza crossem, ten jednak rozsądnie sklinczował i przetrwał do końca rundy.

W czwartej rundzie Andres kontynuował natarcie i choć trafił dwoma ciosami, przyjął potężne kopnięcie na korpus. W połowie rundy Amerykanin trafił kolejnym lewym, po którym Machida wylądował na ziemi – wydaje się jednak, że było to raczej skutkiem poślizgnięcia, a nie naruszenia błędnika. Brazylijczyk natychmiast wstał i po chwili klinczu, akcja wróciła na środek oktagonu. Minutę przed końcem rundy Anders ponownie przeniósł walkę do parteru, choć The Dragon natychmiast powrócił na nogi.

Ostatnia runda nie różniła się znacząco od poprzednich; Anders kontynuował natarcie, przyjmując od Brazylijczyka mocne kopnięcia. W połowie rundy Amerykanin po raz kolejny spróbował kolejnego nieudanego obalenia i obaj zawodnicy przez chwilę zmagali się w klinczu. Na półtorej minuty przed końcem walki wydaje się, że Machida złapał drugi oddech i trafił Amerykanina kolejnym mocnym kopnięciem. 30 sekund przed końcem Andres zdołał przenieść na kilka sekund walkę do parteru, lecz The Dragon szybko powrócił na nogi i wdał się w wymianę z rywalem.

Ostatecznie Machida wygrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Lyoto Machida (23-8) pokonał Eryka Andersa (10-1) przez niejednogłośną decyzję (48-47, 47-48, 49-46)

Lyoto Machidaz-Latest news