Luke Rockhold o przyszłości: ‚Wkrótce przejdę do kategorii półciężkiej. To nieuniknione’

Luke Rockhold zapowiada przejście do dywizji półciężkiej.

Dzisiejszej nocy, były mistrz kategorii średniej, Luke Rockhold skrzyżuje rękawice z Yoelem Romero w pojedynku, którego stawką będzie tymczasowy pas 185 funtów.

Rockhold wyznał, że wraz z wiekiem zrzucanie wagi jest coraz cięższym zadaniem. W trakcie rozmowy z Submission Radio, zawodnik dał do zrozumienia, że przejście do dywizji półciężkiej jest jedynie kwestią czasu.

„To nigdy nie jest łatwe. Starzeję się, moje kości są coraz grubsze, ciężej jest zejść do tej wagi” – powiedział Rockhold podczas otwartego treningu medialnego.

„Ciężko mi na tym piątkowym treningu, ale czuję się dobrze. Mam dookoła siebie świetną drużynę. Jest [George] Lockhard i [Dan] Leith, dzięki nim moje ścinanie to tylko nauka. Tym razem jestem zdążyłem jeszcze przed planem, ale kategoria 205 funtów jest nieunikniona.”

American Kickboxing Academy zawsze miało godnego reprezentanta w dywizji średniej, półciężkiej i ciężkiej – Rockhold, Daniel Cormier i Cain Velasquez nigdy nie wchodzi sobie w paradę.

Skoro jednak DC zmierzy się ze Stipe Miocicem o pas kategorii ciężkiej, nic nie stoi na przeszkodzie, by Rockhold przeszedł do dywizji 205 funtów.

„DC przechodzi do kategorii ciężkiej i nie wraca, więc wkrótce tam będę. To nieuniknione.”

 

Luke Rockholdz-Latest news