Krzysztof Jotko powróci do akcji na kwietniowym UFC

🔥 Krzysztof Jotko poznał rywala na UFC Fight Night 128 🔥

Według doniesień portalu lowking.pl, najlepszy polski średni, #12 Krzysztof Jotko (MMA 19-3) zmierzy się z #11 Bradem Tavaresem (MMA 16-4).

Do walki ma dojść 21 kwietnia, podczas gali UFC Fight Night 128. Polski reprezentant American Top Team przegrał dwa ostatnie pojedynki, najpierw ulegając Davidowi Branchowi, a następnie Uriahowi Hallowi, co przerwało pasmo jego pięciu zwycięstw. W swoim sportowym CV, Krzysztof zapisał między innymi nazwiska takie, jak Scott AskhamThales Leites czy Tamdan McCrory.

Rywalem Jotki będzie Hawajczyk, który od czasu porażki z Robertem Whittakerem wygrał trzy kolejne pojedynki, w ostatnim, na dystansie 15 minut okrutnie rozbijając Thalesa Leitesa. Tavares jest solidnym kickboxerem, słynnym z kąsania rywali szybkim lewym prostym; posiada również przyzwoite zapasy.

Walczący z odwrotnej pozycji Jotko wydaje się być równym zestawieniem dla Amerykanina – obaj zawodnicy chlubią się wysoką aktywnością, szybkimi ciosami i przyzwoitą kondycją.

Zwycięzca pojedynku najprawdopodobniej powróci do czołowej dziesiątki kategorii 185 funtów.