Khabib Nurmagomedov - USA TODAY Sports/David Manning

Khabib Nurmagomedov został nowym mistrzem kategorii lekkiej

🏆 Khabib Nurmagomedov pokonał Ala Iaquintę po pięciu rundach twardego boju 🏆

Al Iaquinta (MMA 13-4) robił co mógł, ale nie udało mu się pokonać Khabiba Nurmagomedova (MMA 26-0).

Amerykanin od początku ruszył z mocnymi uderzeniami, zamykając Khabiba pod siatką. Dagestańczyk jednak bez problemu obalił rywala, na chwilę zajmując mu plecy. Iaquinta jednak w świetnym stylu zdołał powrócić na nogi, tylko po to, żeby chwilę później zostać obalonym po raz kolejny. Raing Al nie dał sobie jednak zrobić krzywdy, w świetny sposób korzystając ze swoich umiejętności zapaśniczych. Na minutę przed końcem pierwszej rundy Nurmagomedov trafił Iaquintę kilkoma mocnymi ciosami, lecz ten pozostał niewzruszony, po raz kolejny wstając spod Dagestańczyka.

W drugiej odsłonie Iaquinta ponownie atakował, celem obrony przed obaleniami czając się nisko na nogach. Nurmagomedov nie miał jednak większych problemów z przewróceniem rywala, i po 3 minutach zajął mu plecy, obijając Amerykanina z góry. Iaquinta wykazał się jednak wyjątkowo solidną obroną, wijąc się z przyczepionym do siebie Dagestańczykiem.

W trzeciej rundzie obaj zawodnicy wymieniali się ciosami w stójce i podczas, gdy Iaquinta czaił się na mocne uderzenia, Nurmagomedov trafił mnóstwem lewych prostych. Amerykanin wybronił próbę obalenia Khabiba, lecz na wiele mu się to nie zdało, ponieważ Dagestańczyk nawet w stójce trafiał znacznie częściej. Nurmagomedov spędził dłuższą chwilę w odwrotnej pozycji, okopując wykroczną nogę Iaquinty. W połowie rundy Amerykanin dwukrotnie zdzielił rywala mocnymi prawym, choć dagestańska szczęka bez trudu zdała egzamin.

Również w czwartej odsłonie Khabib punktował rywala prostymi i sierpowymi, dokładając także kopnięcia frontalne. Gdy kolejna próba obalenia w wykonaniu Dagestańczyka spaliła na panewce, Iaquinta złapał wiatr w żagle, trafiając kilkoma mocnymi ciosami w głowę i korpus Nurmagomedova. W pewnym momencie Amerykanin pokusił się także o próbę obalenia, którą jednak Khabib bez problemu wybronił.

W ostatniej rundzie Iaquinta ponownie ruszył do ataku, miał jednak problemy z ulokowaniem ciosów na twarzy rywala. Po chwili żądlenia rywala ciosami prostymi, Khabib pokusił się o dwa obalenia – pierwsze zostało wybronione, lecz drugie bez problemu sfinalizował. Pod koniec rundy Nurmagomedov spróbował udusić Iaquintę zza pleców, ale Amerykanin po raz kolejny wykazał się sercem do walki.

Serce do walki nie wystarczyło jednak, żeby pokonać tak trudnego przeciwnika, jakim jest Dagestańczyk i ostatecznie to Nurmagomedov odniósł zwycięstwo na kartach sędziowskich, zdobywając zwakowany przez Conora McGregora pas kategorii lekkiej.

Khabib Nurmagomedov (26-0) pokonał Ala Iaquintę (13-4) przez jednogłośną decyzję (50-43, 50-44, 50-44)