Khabib Nurmagomedov nie jest chwilowo zainteresowany walką z Tonym Fergusonem

Khabib Nurmagomedov wyjaśnia, dlaczego nie chce w tej chwili walczyć z Tonym Fergusonem.

Perspektywa pojedynku Khabiba Nurmagomedova Tonym Fergusonem od lat rozpala wyobraźnię fanów.

Dosłownie od lat, bowiem zawodnicy mieli zmierzyć się w 2015, 2016, 2017 i 2018 roku, ale ani razu nie udało się doprowadzić pojedynku do końca.

Do walki miało dojść także wczorajszej nocy, lecz na skutek kontuzji kontuzji Fergusona, ostatecznie to Al Iaquinta zmierzył się z Nurmagomedovem.

Po czwartej, zakończonej fiaskiem próbie zestawienia dagestańsko-amerykańskiej wojny, Dana White kategorycznie stwierdził, że nie ma zamiaru podejmować piątej.

W tej chwili do walki z Fergusonem nie garnie się także świeżo upieczony mistrz, wyjaśniając, że Amerykanin powinien stoczyć powrotną walkę, zanim zmierzy się o pas kategorii lekkiej.

„Szczerze mówiąc, wciąż chcę tej walki” – powiedział Khabib podczas konferencji prasowej po gali. „Ale pamiętacie, jak ostatni raz, na UFC 209 wypadłem z gali? Pamiętacie, jak UFC mówiło mi: ‚musisz zasłużyć na walkę o pas, musisz zawalczyć z jakimś mocnym gościem’? OK, mój błąd. Bo jeśli doznajesz kontuzji, to jest twoim błędem. Twoja wina, nikogo innego. Ja odniosłem mnóstwo kontuzji. Więzadła krzyżowe, więzadła boczne, operacja pleców, dłoni, złamane żebra. Powrót trwa długo, ale powracam, nie załamuję się. Ale teraz to on jest kontuzjowany. To nie moja wina. Nie jest wina Dany [White’a]. To jego wina.”

„Skoro masz kontuzję, zawalcz z kimś i zapracuj na walkę o pas. Tony Ferguson jest twardym gościem, wygrał 10 walk z rzędu. Nie chcę gadać o nim głupot, choć wiem, że on zawsze to robi. Nawet, gdy wypadł z walki, wciąż gada na twitterze. Zamknij się. Wypadłeś. Ale on gada jak szalony. Mówiłem wam, gość jest świetnym zawodnikiem, ale jest trochę głupi. Nie rozumiem go. Chce walczyć? Wracaj i zapracuj na to.”

Khabib Nurmagomedovz-Latest news
Ankieta
Sorry, there are no polls available at the moment.