Khabib Nurmagomedov - MManytt/Micha Forssberg

Khabib Nurmagomedov deklasuje Edsona Barbozę – wideo

Khabib Nurmagomedov nie dał szans kolejnemu rywalowi.

Khabib Nurmagomedov (MMA 25-0) po raz kolejny udowodnił, że nie ma na niego mocnych w dywizji lekkiej UFC.

W ocenie wielu, Edson Barboza (MMA 19-5), jako striker z wybitną obroną przed obaleniami miał być najcięższym testem dla Nurmagomedova. I mimo początkowych sukcesów, Brazylijczyk został rozbity w pył.

Pierwszą odsłonę Barboza rozpoczął od kilku wewnętrznych low kicków na nogę rywala i mogło się wydawać, że Khabib będzie miał kłopoty. Nic z tego jednak nie wyszło. Po niespełna dwóch minutach, Nurmagomedov przypuścił szarżę, przy pomocy latającego kolana spychając Barbozę pod siatkę. Tam po chwili mocowania obalił rywala i zasypał go gradem ciosów.

Po gongu kończącym pierwszą odsłonę, ledwo żywy Barboza był już cieniem samego siebie. Zmęczony po otrzymanym laniu nie zdążył się zregenerować i od drugiej rundy Nurmagomedov był lepszy nawet w stójce. Porozbijany Brazylijczyk nie miał w tej walce nic do powiedzenia – i choć dzielnie walczył, odgryzając się Khabibowi ciosami, niewiele z nich wynikało. Kolejne obalenie łączyło się z ponownym, jednostronnym popisem Khabiba.

W trzeciej odsłonie Barboza robił, co mógł – a mógł niewiele. Edson trafiał pojedynczymi ciosami i mocnymi kopnięciami, który nie robiły na Nurmagomedovie żadnego wrażenia. Na nic się zdały także słynne obrotówki Brazylijczyka – część z nich Khabib ominął, a ta, która go trafiła, nie powstrzymała dagestańskiego oprawcy.

Ostatecznie, tylko dzięki wielkiemu sercu Edsona Barbozy, ta walka zakończyła się decyzją sędziowską.

Khabib Nurmagomedov (25-0) pokonał Edsona Barbozę (19-5) przez jednogłośną decyzję (30-25, 30-25, 30-24)

Khabib Nurmagomedovz-Latest news