Kelvin Gastelum vs Ronaldo Souza - MMAnytt/Stefan Romare

Kelvin Gastelum wypunktował Jacare po oktagonowej wojnie

Kelvin Gastelum pokonał Ronaldo Souzę po widowiskowym i wyrównanym pojedynku.

Ronaldo Souza (MMA 25-6) już na początku pojedynku dał jasny sygnał, że nie ma ochoty wdawać się z rywalem w wymianę uderzeń.

Brazylijczyk od razu ruszył po obalenie, lecz Kelvin Gastelum (MMA 15-3) je zastopował. Zawodnicy przeszli do klinczu, gdzie po chwili Souza wciągnął rywala do parteru, a następnie przetoczył go i przeszedł do dosiadu. Na minutę przed końcem rundy Jacare spróbował założyć balachę uciekającemu z parteru rywalowi, lecz ten dał radę dotrwać do końca odsłony.

Początek drugiej rundy należał do Gasteluma, który pięściarsko zagrażał Brazylijczykowi. Jacare robił co mógł, odgryzając się uderzeniami i kopnięciami, jednak był już nieco zmęczony. W pewnym momencie trafił Amerykanina mocnym prawym, lecz Gastelum odpowiedział własnym crossem. W połowie rundy Amerykanin znokdaunował Jacare kombinacją prawy-lewy, lecz nie miał ochoty podążyć za nim do parteru.

Kelvin był w tym momencie znacznie szybszy, lecz Souza odgryzał się własnymi, potężnymi sierpami.

W trzeciej odsłonie Gastelum kontynuował natarcie, lecz już na początku został skontrowany potężnym prawym. Souza spróbował obalenia, lecz będąc zmęczonym, nie był w stanie go sfinalizować. Obaj zawodnicy wymieniali się potężnymi ciosami, lecz wydaje się, że zmęczenie dopadło również Gasteluma. W połowie ostatniej rundy Jacare rzucił rywalem o matę, lecz nie był w stanie utrzymać go w parterze. Amerykanin trafiał celnymi kombinacjami jab-cross, na które Souza raz po raz odpowiadał kopnięciami na korpus i głowę. Pod koniec pojedynku Jacare spróbował ostatniego obalenia, na sekundę posyłając rywala na ziemię, lecz Gastelum błyskawicznie się pozbierał i trafił Brazylijczyka dwoma uderzeniami.

Po piętnastu minutach oktagonowej wojny sędziowie niejednogłośnie orzekli o zwycięstwie Gasteluma.

Amerykanin następnie wyraził chęć walki z mistrzem kategorii średniej, którego wyłoni rewanżowe starcie Roberta Whittakera Yoelem Romero.

Kelvin Gastelum (15-3) pokonał Ronaldo Souzę (25-6) przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)