Joanna Jędrzejczyk vs Rose Namajunas 2 - USA TODAY Sports/Dennis Schneidler

Karty punktowe sędziów i statystyki uderzeń z rewanżu Jędrzejczyk z Namajunas

W tym miejscu można zobaczyć, jak sędziowie punktowali poszczególne rundy walki Joanny Jędrzejczyk z Rose Namajunas.

Mimo, że rewanżowe starcie Joanny Jędrzejczyk Rose Namajunas okazało się być świetnym widowiskiem, wynik pojedynku mógł wzbudzić pewne kontrowersje.

Zawodniczki stoczyły prawdziwą, wyrównaną wojnę, w której o zwycięstwie musiały zadecydować detale.

Zdecydowana większość fanów, dziennikarzy i wszelakiej maści obserwatorów MMA była przekonana, że dwie pierwsze rundy trafiły na konto Namajunas, zaś dwie kolejne wygrała Jędrzejczyk. Od przebiegu piątej odsłony miał zależeć wynik całego pojedynku.

Innego zdania byli jednak sędziowie punktowi, którzy po raz kolejny dowiedli swój rażący brak kompetencji.

Oto, jak sędziowie ocenili co-main event wczorajszej gali UFC 223 (zdjęcia dotyczące punktacji pochodzą z portalu mmadecisions).

Punktacja walki

 

Nikt nie powinien mieć problemu ze wskazanym zwycięzcą, jednak oficjalne karty sędziowskie mogą – a nawet powinny – budzić sprzeciw. Podczas wczorajszej gali sędziowie kontrowersyjnie uznali, że Joanna wygrała zaledwie jedną rundę.

Na szczególną uwagę zasługuje Glenn Throwbridge, który widział zwycięstwo Polki w drugiej, bezsprzecznie wygranej przez Namajunas odsłonie, jednocześnie dwie kolejne zapisując na konto Amerykanki.

Oznacza to, że choćby Jędrzejczyk w piątej rundzie była o krok od „morderstwa”, sędziowie i tak nie przyznaliby jej zwycięstwa.

Znacznie większą wiedzą wykazali się użytkownicy mmadecisions (ilość oddanych głosów w momencie pisania artykułu: 223), którzy podczas czterech pierwszych rund byli dosyć jednomyśli.

Największa rozbieżność opinii wystąpiła dopiero przy ocenie piątej odsłony.

Ostatecznie zwycięstwo Namajunas widziało  ~70% fanów (155/223 punktujących) i ~82% dziennikarzy (18/22).

Statystyki uderzeń

 

Ilość zadanych uderzeń należy rozpatrywać wyłącznie w kategorii ciekawostki – w żadnym wypadku nie wolno punktować pojedynku wyłącznie na ich podstawie.

Według cenionego – choć bynajmniej nie nieomylnego – portalu fightmetric, Joanna w każdej rundzie zadała więcej uderzeń od swojej rywalki, największą przewagą ciesząc się w czwartej odsłonie.

Pierwsza kolumna określa ilość knockdownów, druga wyprowadzone ciosy, zaś trzecia określa celność zawodniczek.

Istotna jednak jest nie tylko częstotliwość ulokowanych ciosów, ale także siła uderzenia – a tutaj prym wiodła Namajunas.

Komplet wyników gali UFC 223 można znaleźć w tym miejscu.

Joanna Jędrzejczykz-Latest news