Karolina Kowalkiewicz - USA TODAY Sports/Per Haljestam

Karolina Kowalkiewicz o problemach Jędrzejczyk: ‚To jest po prostu jedna wielka ściema’

Karolina Kowalkiewicz nie wierzy, że Joanna Jędrzejczyk przegrała ze względu na problemy ze ścinaniem wagi.

Już za dwa miesiące Karolina Kowalkiewicz skrzyżuje rękawice z rozpędzoną serią czterech wiktorii Felice Herrig.

Pół roku temu Kowalkiewicz przegrała drugą z rzędu walkę, lecz październikowym występem powróciła na ścieżkę zwycięstw, wypunktowując Jodie Esquibel. Wydawać się może, że Polka znajduje się dwa zwycięstwa od walki o pas – na razie jednak skupia się jedynie na najbliższej rywalce.

„W tamtym roku trafiły się niestety dwie przegrane walki, jedna po drugiej i po prostu chcę odbudować te straty” – powiedziała Karolina podczas audycji z Wojciechem Mrozowskim z mmanews. „Teraz mam jedną wygraną i bym chciała utrzymać to pasmo wygranych walk, więc to jest dla mnie bardzo ważne.”

„To jest super uczucie, kiedy się wygrywa i tak naprawdę nie ma znaczenia sposób, w jaki się wygrywa. Ważne, że się wygrywa.”

Trzeba było to przeczekać

Według pierwotnych planów Karolina miała zmierzyć się z Jessicą Andrade, jednak ostatecznie do pojedynku nie doszło. Zawodniczka opowiedziała o kulisach takiego biegu wydarzeń.

„Zaczęło się wszystko od takiego drobnego przeziębienia” – wyjaśniła Kowalkiewicz. „Oczywiście dwa dni posiedziałam w domu, dokładnie tego nie zaleczyłam, wróciłam na salę i takie drobne przeziębienie niestety się przerodziło w zapalenie płuc i to trzeba było przeczekać. UFC nie miało nic przeciwko, zrozumieli tę sytuację.”

„Chcieliśmy, żeby Jessica poczekała na mnie, chciałam się z nią bić w innym terminie, ale ona już była za długo w tym okresie przygotowań, już też nie chciała czekać, więc zmienili jej rywalkę.”

Po prostu ją zamęczę

Polka jednak jest zadowolona z zastępstwa – uważa, że jej obecna rywalka należy do ścisłej czołówki, a zwycięstwo nad takim rywalem smakuje najlepiej. Zdradziła także plan na walkę.

„Fajnie, że [zawalczę] z Felice, bo to bardzo niedoceniana zawodniczka” – wyznała Karolina. „Cały czas jest w top 10 UFC i niewiele osób o tym wie, ale ona ma 4 wygrane z rzędu.”

„Jest bardzo silna fizycznie, bardzo dużo trenuje ze swoim ciałem, się podciąga, robi różne dziwne rzeczy na drążkach, kołkach, obręczach, więc na pewno będzie bardzo silna.”

„Na pewno po mojej stronie będzie dużo lepsze cardio i jestem troszeczkę szybsza od niej. Cardio to jest u mnie najmocniejsza strona, więc po prostu ją zamęczę.”

Andrade vs Torres?

I choć Kowalkiewicz jest świadoma, że MMA jest sportem nieprzewidywalnym, bez wątpliwości wskazała faworyta w starciu swojej niedoszłej rywalki z Tecią Torres.

„Tam może zdarzyć się wszystko” – powiedziała Karolina. „Jessica jest taka bardzo fizyczna, bardzo silna – Tecia też jest bardzo silną zawodniczką, ale wydaje mi się, że Tecia ma trochę więcej argumentów, więcej umiejętności, że jest bardziej wielopłaszczyznowa. Więc ja bym obstawiała 60-40 dla Tecii.”

To usprawiedliwianie samej siebie

Sporo mówi się o problemach Joanny Jędrzejczyk ze ścinaniem wagi. Była mistrzyni przyczyn porażki z Rose Namajunas upatruje głównie w odwodnieniu i przemęczeniu – krótko mówiąc, Joanna twierdzi, że ścinanie poszło nie tak, jak powinno.

Karolina jednak kompletnie nie zgadza się z tą opinią.

„Dla mnie to jest bzdura i usprawiedliwianie samej siebie” – oświadczyła Kowalkiewicz. „Nie wiem, może to sprawia, że ona lepiej się z tym czuje i jest w stanie to psychicznie dźwignąć?”

„Skoro już wcześniej czuła, że coś jest nie tak, że ma za dużo wagi do zrobienia, to nie rozumiem. Moim zdaniem to jest po prostu jedna wielka ściema.”

Karolina Kowalkiewiczz-Latest news