Kamaru Usman - USA TODAY Sports/Don Wright

Kamaru Usman: ‚Z wygranym pojedynku Till vs Wonderboy zawalczę pod jednym warunkiem’

✅ Nigeryjski Koszmar, Kamaru Usman opowiada o tym, jak widzi starcie Darrena Tilla ze Stephenem Thompsonem ✅

Kamaru Usman chciałby wkrótce zawalczyć o pas mistrzowski 170 funtów, jednak zdaje sobie sprawę, że wcale łatwo o to nie będzie.

W najbliższą sobotę, rozpędzony serią siedmiu zwycięstw w UFC, #7 kategorii półśredniej, Usman zmierzy się #5 Demianem Maią, lecz nie jest to jedyne zestawienie w czołówce dywizji.

Podczas czerwcowej gali UFC 225#2 Rafael dos Anjos zawalczy z #3 Colbym Covingtonem o tymczasowy pas kategorii średniej, zaś 27 maja popularny #8 Darren Till podejmie #1 Stephena Thompsona.

Nie da się więc ukryć, że Usman nie powalczy w najbliższej przyszłości o złoto.

Tego faktu świadomy jest również sam Nigeryjczyk, który podczas rozmowy z Damonem Martinem MMAnytt zdradził swoje podejrzenia co do planów UFC na przyszłość.

„Z wygranym walki Tilla z Wonderboyem zawalczę pod jednym warunkiem” – powiedział Usman. „Tylko, jeżeli zwycięży jeden z nich. Obaj wiemy, kto. Jeśli wygra ten drugi, do walki nie dojdzie. Jeżeli wygra ten drugi, prawdopodobnie od razu dostanie walkę o pas.”

Nigeryjski Koszmar już od dawna starał się doprowadzić do walki z Darrenem Tillem, lecz UFC najwyraźniej nie było takim starciem zainteresowane.

Jakiś czas Usman stwierdził więc, że UFC po prostu nie ośmieli się zestawić go z popularnym Brytyjczykiem, mając świadomość, że nie skończyłoby się to dobrze dla ich wschodzącej gwiazdy.

Nigeryjczyk bynajmniej nie twierdzi jednak, że Till jest słabym zawodnikiem, lecz po prostu nie jest tak dobry, na jakiego jest przez UFC kreowany i spodziewa się, że Thompson udowodni to już za niecałe dwa tygodnie.

„Lubię Wonderboya i między nami jest wszystko w porządku, ale jak mówiłem, uważam go za znacznie trudniejszą układankę, niż kogokolwiek innego w dywizji” – wyjaśnił Usman. „Wystarczy na niego spojrzeć i od razu widać, że nie jest łatwym rywalem. Każdy go w pewien sposób skreśla ze względu na aurę Tilla, która ma przytłoczyć Wonderboya. Ale ja wierzę, że Wonderboy wyjdzie do walki i go poskromi.”

Stephen Thompson & Darren Till – USA TODAY Sports/Joe Camporeale & Jason Silva

„Wonderboy nie jest gościem, przed którym chcesz stać i wymieniać się z nim ciosami. Wiem o tym. Oczywiście, pewnego dnia chcę z nim zawalczyć, jest po prostu tak dobrym sportowcem, że chcę się z nim zmierzyć. Jednocześnie, nie sądzę, by to była łatwa walka dla Tilla. Till jest utalentowany, nie chcę mu umniejszać, ale po prostu nie sądzę, by był na poziomie, na którym go stawiają.”

Swoją przyszłość Usman uzależnia więc od wyniku pojedynku Wonderboya Gorylem. Mimo, że cały czas uważa, że UFC przesadnie dba o Tilla, nie ma o to pretensji.

„Nietrudno mi się domyślić, bo potrafię przewidywać takie rzeczy” – powiedział Usman. „Wiem, kto nie chce ze mną walczyć i wiem, dlaczego tego nie chce. Wiem, co z biznesowego punktu widzenia myśli UFC i gdzie chcą wystawić konkretnych zawodników. Rozumiem to.”

„Dali Darrenowi Tillowi większe nazwisko i łatwiejsze stylistycznie zestawienie… które i tak wcale nie jest łatwe.”

Własnez-Latest news