Joe Rogan - USA TODAY Sports/Bruce Fedyck

Joe Rogan krytykuje sędziego i matchmakera UFC: ‚To po prostu nie w porządku’

Joe Rogan uważa, że Valentina Shevchenko nie powinna mierzyć się z Priscilą Cachoeirą.

Już na papierze pojedynek Priscili Cachoeiry Valentiną Shevchenko był absolutnym missmatchem – kursy bukmacherskie na wygraną The Bullet wynosiły około 1.12. Gdy zamknęły się drzwi oktagonu, od razu stało się jasne, że rozkład szans został oceniony właściwie.

Shevchenko totalnie zdominowała i poddała rywalkę, w międzyczasie zadając jej 230 ciosów i przyjmując przez zaledwie 3. Zanim jednak zapięła technikę kończącą, Shevchenko kilkukrotnie unieruchamiała Cachoeirę i zasypywała ją gradem ciosów i łokci bez żadnej odpowiedzi.

Sędzia Mario Yamasaki nie przerywał walki, co wyraźnie nie spodobało się Joe Roganowi:

„Powinni byli przerwać tę walkę znacznie wcześniej” – powiedział Rogan podczas audycji Joe Rogan Experience. „Ta walka powinna być zatrzymana 15 albo 20 razy. Mario Yamasaki powiedział, że dał jej możliwość bycia wojownikiem. Właśnie tak powiedział. Tak do tego podchodzi.”

„To nie było zwyczajne lanie. Widzieliście statystyki? Dokładne statystyki uderzeń. To była niewiarygodnie przytłaczająca liczba. Jeden kontra paręset znaczących ciosów. Trafiła jeden niezły cios.”

Jak po walce wyznała Brazylijka, wcale nie chciała, żeby jej walka została zatrzymana, ale zadaniem sędziego jest dbanie o zdrowie zawodników. Rogan uważa, że błąd popełnił także zestawiający pojedynek matchmaker, a do tego pojedynku nie powinno było dojść.

„To było złe zestawienie, bo to był debiut tej dziewczyny w UFC. Debiutować w UFC przeciwko kobiecie, która walczyła o tytuł ze światowej klasy strikerami, dosłownie jednymi z najlepszych na świecie kobietami i mężczyznami? To po prostu nie w porządku.”

Joe Roganz-Latest news