Joanna Jędrzejczyk przegrywa z Rose Namajunas po zaciętej wojnie na UFC 223

Joanna Jędrzejczyk nie dała rady odzyskać pasa mistrzowskiego.

Pojedynek Joanny Jędrzejczyk (MMA 14-2) Rose Namajunas (MMA 8-3) wyglądał zupełnie inaczej, niż ich pierwsze starcie.

Już na początku walki Joanna trafiła Rose mocnym low kickiem i kilkoma ciosami prostymi. Panie kilkukrotnie wdały się także w wymianę w dystansie. Po dwóch minutach Rose trafiła mocnym lewym sierpem, jednak JJ pozostała niewzruszona.

Zawodniczki wdawały się w mocne wymiany w stójce, lecz bez wątpienia to Joanna trafiała częściej – choć Namajunas mocniej. W pewnym momencie prawy sierpowy lekko wstrząsnął Polką. Na zakończenie rundy, Amerykanka ruszyła z ostrzejszą szarżą, wstrząsając Jędrzejczyk lewym sierpowym.

Drugą odsłonę Rose rozpoczęła kolejnym sierpem, lecz Joanna odpowiedziała low kickiem i prawym prostym. Po kilku wymianach prawe oko Jędrzejczyk zaczęło puchnąć. Po trzech minutach drugiej rundy Rose zainicjowała klincz, w którym przyjęła dwa mocne kolana. Namajunas jednak nie zwalniała, górując nad wycofującą się Jędrzejczyk.

Początek trzeciej rundy wyglądał podobnie – Amerykanka górowała bokserko, lecz przyjmowała wiele niskich kopnięć. Z biegiem czasu jednak kopnięcia i ciosy na korpus zaczęły się odkładać i Rose zaczęła nieco zwalniać. W pewnym momencie Amerykanka spróbowała obalenia z klinczu, które Joanna łatwo wybroniła. Ostatnia minuta była najlepszą w wykonaniu Jędrzejczyk, która trafiła mocną kombinacją lewy-prawy, po którym głowa Namajunas aż odskoczyła.

W czwartej rundzie Joanna ponownie skupiła się na boksie, nieco odstawiając kopnięcia w odstawkę. Namajunas wyraźnie zwolniła, lecz jej ciosy wciąż były cięższe, niż uderzenia Jędrzejczyk. Joanna odnosiła coraz więcej sukcesów, w pewnym momencie wręcz śmiejąc się po przyjęciu dwóch z rzędu prawych prostych. Na zakończenie rundy zawodniczki wdały się w wymianę w półdystansie.

Podczas ostatniej odsłony Namajunas ruszyła ostro do przodu, zamieniając walkę w bójkę i trafiając Polkę kilkoma sierpami. Joanna ponownie zaczęła gubić się pod naporem rywalki, nie będąc w stanie znaleźć odpowiedź na mocne ciosy Amerykanki. Mimo, że Joanna trafiała częściej, jej rozbity nos wyraźnie świadczył o przewadze Namajunas. Na zakończenie pojedynku Amerykanka obaliła Jędrzejczyk, czym przypieczętowała swoje zwycięstwo.

Po pięciu rundach wojny, sędziowie przyznali zwycięstwo Rose Namajunas.

Rose Namajunas (8-3) pokonała Joannę Jędrzejczyk (14-2) przez jednogłośną decyzję (49-46, 49-46, 49-46)

Joanna Jędrzejczykz-Latest news