Joanna Jedrzejczyk - Photo by UFC

Joanna Jędrzejczyk przed rewanżem z Namajunas: ‚Jestem optymistycznie nastawiona’

Była mistrzyni nie ma wątpliwości, że 7 kwietnia odzyska pas kategorii słomkowej UFC.

Za niecałe dwa miesiące, najlepsza polska zawodniczka, Joanna Jędrzejczyk zmierzy się w rewanżowej walce ze swoim jedynym oprawcą, Rose Namajunas.

W trakcie rozmowy z polsatsport.pl, Polka przyznała, że w sporcie wszystko może się zdarzyć, należy więc zrobić wszystko, żeby otoczyć się profesjonalnym zespołem.

„Przygotowania przebiegały bardzo ciężko, jestem bardzo skoncentrowana na przygotowaniach” – powiedziała Jędrzejczyk. „Poświęcam każdą wolną chwilę na regenerację, na prawidłowe odżywianie no i treningi. Ja wiem, że w sporcie się wygrywa i przegrywa, chociaż no niestety, moja ostatnia walka nie poszła po mojej myśli, po dobrej myśli, ponieważ gdzieś zawiodły osoby trzecie z mojego teamu.”

„Wiele osób mnie pytało, czy zmieniam trenerów, czy zmieniam klub. Moja odpowiedź brzmiała ‚nie’, ponieważ moi trenerzy, jak i cały American Top Team, tak samo ja dołożyliśy wszelkich starań, by być w jak najlepszej formie do ostatniej walki, która była w listopadzie. Gdzieś zawiodła moja lekarka, która miała duży wpływ na to, jak czułam się na 30 godzin przed walką.”

Joanna nie zamierza jednak dłużej płakać nad rozlanym mlekiem, choć nie ukrywa, że nie może się doczekać chwili, gdy ponownie założy na biodra największe trofeum w świecie mieszanych sztuk walki.

„Jestem naprawdę optymistycznie nastawiona, skoncentrowana i ciężko pracuję każdego dnia” – wyznała Polka. „Proszę o cierpliwość, tak samo jak ja muszę uzbrajać się w coraz większą cierpliwość każdego dnia, aby wyczekiwać tego momentu, w którym którym odbiorę pas wagi słomkowej UFC.”

Pojedynek Joanny Jędrzejczyk z Rose Namajunas odbędzie się 7 kwietnia, podczas gali UFC 223.

Joanna Jędrzejczykz-Latest news