Joanna Jędrzejczyk - MMAnytt/Jim Edwards

Joanna Jędrzejczyk: ‚Moje ciało dostaje w kość po zbijaniu wagi’

Była mistrzyni kategorii słomkowej UFC, Joanna Jędrzejczyk zabrała głos na temat zbijania wagi do limitu dywizji.

Najlepsza polska zawodniczka bez podziału na kategorie wagowe i była mistrzyni UFC, Joanna Jędrzejczyk od wielu miesięcy zapewnia, że wypełnienie limitu 115 funtów nie jest dla niej łatwym zadaniem.

Według słów Joanny, odwodnienie miało olbrzymi wpływ na wynik pierwszej walki z Rose Namajunas, która wówczas błyskawicznie znokautowała Polkę.

Kilka miesięcy później zawodniczki spotkały się w rewanżowym starciu i ponownie to Amerykanka zwyciężyła, tym razem po 25-minutowej, zakończonej decyzją wojnie.

Mimo, że teoretycznie tym razem Jędrzejczyk nie miała problemów ze ścinaniem wagi, to podczas rozmowy z InTheCage.pl była mistrzyni przyznała, że lata zbijania kilogramów zebrały swoje żniwo.

„Gdzieś moje ciało też dostaje w kość po tych zbijaniach wagi” – przyznała Joanna. „Wiem, że 15 lat jestem w sporcie i moje ciało różnie reaguje na różne rzeczy teraz, ale czuję się zdrowa.”

„Ostatnie zbijanie wagi było łatwe, chociaż tak jak mówię, cały czas ten organizm dostaje w kość. Treningi nie są lekkie, ja trenuję z campu na camp coraz mocniej. Coraz więcej od siebie wymagam, z czego jestem bardzo dumna i bardzo zadowolona, ale póki co, zostaję w 115 funtach. Mam cel, aby odzyskać to, co tak naprawdę do mnie należy”


Swój kolejny pojedynek Jędrzejczyk stoczy 28 lipca, mierząc się z Tecią Torres podczas gali UFC on FOX 30.

Będzie to pierwsza, od prawie czterech lat walka Joanny, zakontraktowana na dystansie trzech, zamiast pięciu (mistrzowskich) rund.

Joanna Jędrzejczykz-Latest news