Joanna Jędrzejczyk: ‚Moim celem nadal jest posiadanie tytułu wagi słomkowej’

Joanna Jędrzejczyk nie zamierza porzucać marzeń o powrocie na tron kategorii słomkowej UFC.

W ciągu pięć lat kariery w MMA Joanna Jędrzejczyk pozostawała niepokonana, przez ponad połowę tego czasu dzierżąc pas kategorii słomkowej UFC

Pod sztandarem największej organizacji świata Joanna wygrała 8 kolejnych walk, lecz nic nie trwa wiecznie – pierwszą zawodową porażkę Polka poniosła z rąk Rose Namajunas, która znokautowała ją podczas UFC 217.

Mimo otrzymanej szansy na rewanż, Jędrzejczyk nie udało się odzyskać pasa; w ubiegły weekend ponownie to Namajunas zwyciężyła, tym razem decyzją sędziów.

W obliczu niekorzystnego wpływu procesu ścinania wagi na występy Joanny, jej trener oświadczył, że wolałby swoją podopieczną widzieć w kategorii wyższej – muszej.

Tę i inne sugestie Joanna postanowiła omówić podczas live chatu na facebookowym profilu OSHEE.

„Na pewno byłoby zdrowiej, po 15 latach w sporcie mój organizm się wyczerpuje” – powiedziała Joanna. „Mamy limity, choć uważam, że limity są tylko w naszych głowach, ale gdzieś ta metryczka leci. Nadal czuję się młodo, ten ostatni camp był najlepszym campem w moim życiu.”

„Zobaczymy, być może zrobię jakąś debiutancką walkę w wadze muszej, w 125, ale zdecydowanie moim celem jest nadal posiadanie tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej.”

Mimo dwóch, poniesionych z rzędu porażek, JJ nie zamierza porzucać marzeń o powrocie na tron UFC.

Nie jest jednak przekonana, czy kolejną mistrzynią, z którą się zmierzy, będzie ta sama, która pokonała ją dwa dni temu.

„Wiele osób pyta o trylogię… Jak mówiłam, nie wiem. Nie wiem, czy Rose będzie mistrzynią” – powiedziała Joanna. „Ja wiem, że mam apetyt na to, aby walczyć z najlepszymi, żeby sięgać po najwyższe trofea, jak to było przez ostatnie 15 lat mojej kariery, także zdecydowanie leży to w moim celu, aby ponownie zawalczyć o pas mistrzowski UFC.”

„Czy Rose będzie mistrzynią? Nie wiem, zobaczymy, jak widać obroniła tytuł po raz pierwszy. Ogromne brawa, dałyśmy naprawdę doskonałą walkę, z której jestem bardzo dumna. Zobaczymy. Być może będzie trylogia, na to powinniśmy się przygotować.”

Joanna Jędrzejczykz-Latest news