Israel Adesanya - Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Israel Adesanya: ‚Ja z rekinami nie pływam. Ja je pożeram’

✅ Israel Adesanya zapewnia, że stać go na znacznie więcej, niż to pokazał w debiucie ✅

28-letni Israel Adesanya dołączył do największej organizacji MMA z przytupem, podczas gali UFC 221 nokautując Roba Wilkinsona.

Występ Nigeryjczyka został wyróżniony nagrodą za „występ wieczoru”, zaś sam Adesanya zapisał się w świadomości wielu fanów.

Najważniejszym obowiązkiem zawodnika jest trening, choć niezwykle istotna jest również otoczka medialna, o czym Adesanya nie zapomina. W trakcie rozmowy z Jimem EdwardsemMMAnytt, zawodnik zapewnił, że wszystko idzie dokładnie tak, jak to sobie wyobrażał.

„Planowałem to od dawna” – powiedział Adesanya. „Od samego początku chciałem być zawodnikiem docenianym na świecie, a częścią tego jest zadawanie się z mediami.”

„Zrobiłem sobie tydzień wolnego i wróciłem na salę. Teraz jest poniedziałek, a ja zapierdalam. Wszystko było w porządku, nawet podczas konferencji po gali, kiedy pojawiło się kilkanaście kamer i ludzie czekali na to, co powiem. Spoko, chociaż podchodzę do tego na zasadzie ‚jest miło i tak dalej, ale wy macie swoją robotę, a ja swoją. Będę waszym medialnym słodziakiem, ale nie zrobię tego z przyjemnością.'”

Krok po kroku

Zanim dostał się do UFC, Adesanya wygrał w MMA 11 walk, nie ponosząc ani jednej porażki. Stoczył także kilkadziesiąt pojedynków w kickboxingu, boksie i muay thai.

Nigeryjczyk chciał bowiem odpowiednio się rozwinąć, zanim dołączy do najlepszej organizacji MMA na świecie.

„Właśnie dlatego tyle nam zajęło dotarcie do UFC. Nie śpieszyliśmy się” – wyjaśnił Adesanya. „Chcieliśmy się upewnić, że jeśli od razu dadzą nam rywala z top 15, top 10 albo nawet top 5, będę gotowy. Chcieliśmy się upewnić, że będę mógł zmierzyć się z kimkolwiek.”

„Wszyscy ci goście po [programie] ‚Looking for a Fight’ wskakują do UFC po 3 czy 4 walkach. Niektórzy sobie radzą, niektórzy nie. Zanim wypłyniesz na głębokie wody oceanu, musisz się nauczyć pływać z rekinami. Różnica jest taka, że ja z nimi nie pływam. Ja je pożeram.”

Nie potrzebuję ochrony

Adesanya zapewnia, że nie potrzebuje łatwych walk czy wygodnych stylistycznie rywali. Jest gotowy na dowolne wyzwanie, a jego umiejętności walki w parterze są znacznie większe, niż to się ludziom wydaje.

„Przygotowywałem się na to wszystko” – wyznał Nigeryjczyk. „Mam wrażenie, że to deja vu i po prostu czekam. Nie chrońcie mnie, nie potrzebuję parasola ochronnego. Jestem gotowy wejść w drzwi z kopa, więc lecimy, synu.”

„Spójrzcie na moją stójkę, którą pokazałem w zeszłym tygodniu. Rozbijałem go, a dopiero się z tym wszystkim zapoznaję. Nie pokazałem nawet 3% swoich możliwości. To była tylko moja stójka, a ludzie jeszcze nie widzieli mojego parteru. Ludzie zawsze gadają to samo: ‚poczekajcie, aż dostanie dobrego zapaśnika, blablabla…’. Cóż, znajdźcie kogoś, kto utrzyma mnie na tyle długo, a pokażę wam, co potrafię.”

Comments

comments

Własnez-Latest news

Odpowiedz

Vote

Who wins between Anthony Pettis & Dustin Poirier?

  • Poirier knockout (37%, 28 Votes)
  • Poirier submission (29%, 22 Votes)
  • Pettis knockout (13%, 10 Votes)
  • Poirier decision (9%, 7 Votes)
  • Pettis submission (7%, 5 Votes)
  • Pettis decision (5%, 4 Votes)

TOTAL VOTERS: 76

Loading ... Loading ...