Frankie Edgar - USA TODAY Sports/Gary A. Vasquez

Frankie Edgar pragnie walki z mistrzem kategorii piórkowej

Frankie Edgar chce zawalczyć ze zwycięzcą pojedynku Maxa Hollowaya z Brianem Ortegą.

Gdy w ubiegłym miesiącu Frankie Edgar został znokautowany przez Briana Ortegę w pierwszej rundzie, wiele osób myślało, że to już kres marzeń 36-latka o pasie mistrzowskim.

Edgar powrócił jednak do akcji po zaledwie siedmiu tygodniach przerwy i bez większych problemów wypunktował Cuba Swansona, rozbijając go w stójce na dystansie 15 minut.

Amerykanin liczy, że swoim występem zasłużył na obiecaną mu walkę z mistrzem – do której nie doszło z uwagi na kontuzję Maxa Hollowaya – i ze wszystkich sił dąży do ponownego starcia o pas 145 funtów.

„Czuję, że jestem odpowiednim gościem” – powiedział Edgar po walce. „Jestem #3 w rankingu. Miałem bić się o pas, ale Max doznał urazu. Zaryzykowałem to, walcząc z Ortegą. Myślę, że radziłem sobie z nim dobrze, ale trafił mnie uderzeniem, którego nie widziałem.”

„Chciałbym zrewanżować się Ortedze lub zawalczyć z Maxem, jeżeli pozostanie mistrzem.”

Pojedynek Hollowaya z Ortegą odbędzie się 7 lipca, podczas gali UFC 226, więc mistrz dywizji piórkowej do akcji będzie mógł wrócić prawdopodobnie w okolicach października.

Wygląda na to, że taki termin pasuje Edgarowi, który zasłużył na odpoczynek po stoczeniu dwóch walk w ciągu niespełna dwóch miesięcy.

Frankie Edgarz-Latest news