Dustin Poirier - MMAnytt

Dustin Poirier wskazuje, kto powinien zawalczyć o pas kategorii lekkiej

✅ Dustin Poirier nie ma wątpliwości, który zawodnik zasłużył na pojedynek o pas dywizji 155 funtów ✅

W ubiegły weekend na tronie kategorii lekkiej rozsiadł się Khabib Nurmagomedov, który po wielu roszadach w karcie walk zmierzył się z Alem Iaquintą, dominując go na dystansie 25 minut.

Oficjalnie pasa pozbawiony został nie tylko Conor McGregor, ale i były mistrz tymczasowy, Tony Ferguson, z którym to pierwotnie Dagestańczyk miał się zmierzyć podczas UFC 223.

Sposobiący się do walki wieczoru na sobotnim UFC on FOX 29, Poirier wierzy, że wkrótce dostanie szansę pojedynku o złoto, jednak ma świadomość, że jest ktoś, kto zasługuje na ten przywilej jeszcze bardziej.

Okazuje się, że wyjątkowym szacunkiem Diament darzy McGregora, o czym opowiedział podczas rozmowy z Damonem Martinem MMAnytt.

„To on jest mistrzem, zabrali mu pas za brak aktywności” – powiedział Poirier. „Kiedy zdecyduje się na powrót, myślę, że powinien od razu dostać walkę o pas”

„Nie stracił pasa” – stwierdził Poirier. „Możemy mówić o rewanżach i innych takich rzeczach, ale skoro gość chce odpocząć i zająć się czymś innym… W UFC nie pokonał go nikt w kategorii 155 funtów. Oczywiście, że nie chcę, aby do tego doszło, ale myślę, że byłoby to właściwe.”

Zanim jednak Irlandczyk będzie mógł powrócić do akcji, najpierw musi stawić czoła konsekwencjom swoich czynów – w ubiegłym tygodniu McGregor wdarł się do hali sportowej, a następnie zaatakował znajdujący się w garażu autobus, wybijając w nim szyby i kalecząc dwóch uczestników UFC 223.

 

Dustin Poirierz-Latest news