Dustin Poirier - USA TODAY Sports/Peter Casey

Dustin Poirier nokautuje Justina Gaethjego po prawdziwej wojnie [Wideo]

Walka wieczoru UFC on FOX 29 nie zawiodła - świetna bitwa zakończyła się zwycięstwem Dustina Poiriera przez nokaut.

Od początku pojedynku Justin Gaethje (MMA 18-2) ruszył ostro do przodu, wywołując prawdziwą bójkę i terroryzując wykroczną nogę Dustina Poiriera (MMA 23-5).

Poirier był wyraźnie szybszym bokserem, ponawiając uderzenia i systematycznie rozbijając uderzeniami twarz Gaethjego. Highlight miał spore problemy z trafieniem rywala w głowę, jednak w pewnym momencie ściął go z nóg niskim kopnięciem.

W drugiej rundzie Gaethje kontynuował natarcie, chętnie przyjmując uderzenia na głowę, byle tylko odpowiedzieć kopnięciem na prawą nogę Poiriera. Po 2 minutach Dustin spróbował obalenia, które Gaethje bez trudu wybronił, lecz po chwili trafił Poiriera palcem w oczy. Mimo, że Poirier nieustannie był zmuszony do wycofywania się, to wciąż trafiał więcej ciosów. Pod koniec rundy Gaethje trafił mocnym lewym sierpowym i prawym podbródkowym.

Trzecia odsłona ponownie stała pod znakiem nieustannej presji i mocnych kopnięć Gaethjego, który zaczął także częściej trafiać rękami. Po 2 minutach Gaethje zachwiał rywalem mocnym prawym prostym, lecz nie był w stanie go skończyć.

Mimo, że obaj zawodnicy byli zmęczeni, to Highlight kontynuował natarcie, bezlitośnie okopując nogę Poiriera i trafiając go kolejnymi ciosami w półdystansie. Na 30 sekund przed końcem odsłony Gaethje ponownie sfaulował Poiriera, wsadzając mu palce w oczy, za co został ukarany ujemnym punktem.

Na początku czwartej rundy Gaethjego po raz kolejny ruszył z ostrą szarżą, w swoim stylu atakując low kickiem. Poirier jednak skontrował kopnięcie potężnym lewym sierpem, podążając za zranionym rywalem i okładając go kolejnymi sierpami. Sędzia nie miał wyjścia i musiał odciągnąć Poiriera od półprzytomnego Gaethjego, który jeszcze przez kilka sekund po przerwaniu walki próbował obalić Poiriera.

Dustin Poirier (23-5) pokonał Justina Gaethjego (18-2) przez TKO (uderzenia) – runda 4, 0:33

z-Latest news