Dustin Poirier vs Eddie Alvarez – USA TODAY Sports/Jerome Miron

Dustin Poirier vs Eddie Alvarez II walką wieczoru UFC on FOX 30

✅ Dustin Poirier otrzymał swój upragniony rewanż. Diament ponownie zmierzy się z Eddiem Alvarezem w walce wieczoru UFC Calgary ✅

Długo oczekiwany rewanż Dustina Poiriera z Eddiem Alvarezem dojdzie do skutku.

Według ustaleń Damona MartinaMMAnytt, zawodnicy zmierzą się w walce wieczoru gali UFC w Calgary; informację tę potwierdziły źródła bliskie fighterom.

Główną przeszkodą przed zestawieniem była dobiegająca końca umowa Alvareza, który najpierw chciał wynegocjować nowy kontrakt. Zanim jednak udało mu się uzgodnić z UFC satysfakcjonujące obie strony warunki, minął ostateczny termin, wyznaczony przez Poiriera.

Mimo, że Diament nie miał zamiaru dłużej czekać na byłego mistrza, to UFC sięgnęło głębiej do kieszeni, przekonując go w ten sposób do zaakceptowania rewanżu.

Alvarez i Poirier pierwszy raz spotkali się w maju ubiegłego roku, tocząc niezwykle widowiskowy pojedynek. Pierwotnie to Diament dyktował warunki, zaś w drugiej rundzie był nawet o włos od znokautowania rywala.

W pewnym momencie został jednak skontrowany lewym sierpem, po którym ugięły się pod nim nogi. Chwilę później Alvarez trafił mocnymi, ale niedozwolonymi kolanami, przez co pojedynek został zatrzymany i ogłoszony jako nierozstrzygnięty.

Od tamtej pory Poirier wielokrotnie domagał się rewanżu, lecz były mistrz nie był taką walką zainteresowany; wszystko jednak uległo zmianie, gdy Alvarez otrzymał nowy kontrakt.

Zawodnicy mają zmierzyć się 28 lipca, podczas walki wieczoru gali UFC on FOX 30.

Własnez-Latest news