Dustin Poirier vs Justin Gaethje

Dustin Poirier domaga się walki o pas: ‚Czuję zapach skóry i złota’

Dustin Poirier pragnie zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Wczorajszej nocy Dustin Poirier wykazał się nie lada techniką i sercem do walki.

Diament stoczył z Justinem Gaethjem wojnę na wyniszczenie, po raz kolejny udowadniając swoje doskonałe umiejętności bokserskie i moc drzemiącą w pięściach.

Po odniesieniu tego cennego zwycięstwa, jeszcze w klatce Porier rzucił wyzwanie mistrzowi dywizji lekkiej, Khabibowi Nurmagomedovowi.

„To moja dwudziesta walka w UFC” – powiedział Poirier . „Byłem blisko szczytu, zostałem powalony, ale wspiąłem się ponownie, w dwóch różnych dywizjach. Nigdy nie prosiłbym o coś, na co nie zasłużyłem.”

„Dana, Sean [Shelby], Khabib – już, kurwa czas! Lecimy!”

W trakcie swojej kariery Diament pokonywał takich zawodników, jak Anthony PettisJoseph Duffy czy nawet… Max Holloway.

Niestety, gdy znajdował się o krok od walki o pas, zostawał pokonywany – najpierw w kategorii piórkowej przez Conora McGregora, a następnie w lekkiej przez Michaela Johnsona.

Z każdym kolejnym występem Poirier wygląda jednak co raz lepiej i zwycięstwo nad #6 dywizji 155 funtów, Justinem Gaethjem powinno mu zagwarantować wymarzony pojedynek o mistrzostwo.

„Wykonałem swoją robotę” – powiedział Poirier po walce. „Pracowałem naprawdę ciężko. Jak powiedziałem w klatce, byłem blisko szczytu, ale zostałem powalony i wykazałem się hartem i wytrzymałością. Raz za razem dawałem z siebie wszystko i doszedłem do miejsca, w którym się znajduję. Stawiam kolejne kroki jako ojciec, zawodnik, mąż i jako osoba. Jestem gotowy do drogi.”

„Złoto jest blisko, czuję to. Czuję zapach skóry i złota.”

Głównym pretendentem do pasa mistrzowskiego miał być Tony Ferguson, jednak po skomplikowanej operacji Amerykanin będzie musiał pauzować przez kilka miesięcy. Warto też wspomnieć, że Nurmagomedov nie chce teraz walczyć z Fergusonem, tłumacząc, że Tony powinien stoczyć najpierw walkę powrotną.

Skoro zarówno Poirier, z uwagi na regenerację po morderczym boju, jak i Nurmagomedov, z powodu Ramadanu będą pauzować przez kilka miesięcy, wygląda na to, że istnieją spore szanse, by Diament zawalczył o złoto dywizji.

Występ Dustina podobał się także prezesowi UFC, Danie White’owi, który przyznał, jak najbardziej rozważa opcję walki Poirier vs Khabib.

„Absolutnie. Zdecydowanie jest taka opcja” – potwierdził White. „Jest jednym z tych gości, do których mieliśmy dzwonić w ubiegłym tygodniu [jako zastępczy rywal Nurmagomedova na UFC 223], ale nie chcieliśmy rozwalać tej gali i dzięki Bogu, nie zrobiliśmy tego.”

„Oczywiście, dziś jest jego noc. Gaethje jest bardzo szanowany w dywizji. Prawdziwy twardziel. Poirier, tak samo jak Eddie Alvarez, przyjął mnóstwo kopnięć. Ledwo mógł stać, ale i tak wygrał.”

Dustin Poirierz-Latest news