Dustin Poirier - USA TODAY Sports/Peter Casey

Dustin Poirier: Cel to zdobyć złoto i zrewanżować się McGregorowi

Dustin Poirier opowiedział, jak wygląda jego wymarzony scenariusz i co by zmienił w rewanżu z Conorem McGregorem.

W ramach promocji gali w Winnipeg, Dustin Poirier wziął udział w serii pytań i odpowiedzi Q&A.

Gdy w 2014 roku ubił go pewien Irlandczyk, Poirier przeszedł do kategorii lekkiej. Od tamtej pory wygrał sześć walk, przegrał jedną i jedna, po faulu Eddiego Alvareza została zatrzymana i ogłoszona jako no contest. Ostatni raz Diament widziany był w zeszłym miesiącu, gdy sterroryzował byłego mistrza wagi lekkiej, Anthony’ego Pettisa.

Porier opowiedział o wyzwaniach rzucanych Alvarezowi, o walce, która może go przybliżyć do walki o mistrzostwo UFC. A skoro pojawił się temat pasa, nie mogło zabraknąć pytań o rewanż z Conorem McGregorem.

„Rewanż brzmi dla mnie dobrze, bo jak mówiłem, wiszę Eddiemu Alvarezowi lanie” – powiedział Poirier. „To samo z Conorem, ale nie gonię za rewanżami. Gonię za złotem. Szczerze, ktokolwiek ma pas, z tym chcę walczyć.”

Najpierw pas

Poirier wyznał także, że gdyby dostał szansę rewanżu, podszedłby do walki zupełnie inaczej, niż na UFC 178.

„Stać przed nim, wymęczyć go, przeciągnąć do dalszych rund, naprzykrzać mu się, nie pozostawać w dystansie kickbokserskim.”

„Wymęczę jego ręce, a w późniejszych rundach go rozstrzelam.”

Mimo, że rewanż z McGregorem pasowałby Poirierowi, ten skupia się przede wszystkim na walce o pas UFC. Gdy na szali znajduje się mistrzowskie złoto, nie tylko wzrasta prestiż pojedynku, ale także wiąże się to z mistrzowskimi klauzulami PPV.

„Jasne, jak mówiłem, chciałbym pomścić porażkę, ale skupiam się na złocie” – wyznał Poirier. „Nie mam wpływów z pay-per-view, więc fajnie byłoby najpierw zdobyć pas, a potem z nim walczyć. Taki jest perfekcyjny scenariusz.”

Dustin Poirierz-Latest news