Derek Brunson - USA TODAY Sports/Sean Porkorny

Derek Brunson: „Nie obawiam się jiu-jitsu Jacare”

Derek Brunson nie przejmuje się parterem Aligatora.

W walce wieczoru sobotniej gali UFC on FOX 27, Derek Brunson zmierzy się z Ronaldo Souzą.

Brunson wygrał 2 walki z rzędu, nokautując Dana Kelly’ego i Lyoto Machidę. Naprzeciwko niego stanie znany Jacare, znany ze swoich zabójczych umiejętności walki w parterze. Mogłoby się wydawać, że Amerykanin będzie unikał parteru jak ognia – ale nic z tych z rzeczy!

„Jestem w 100% pewny siebie w parterze” – oznajmił Brunson podczas audycji UFC Unfiltered. „Kulałem się z czołowymi czarnymi pasami. Kilka lat, czy półtora roku temu przygotowywałem się do walki z czarnym pasem w parterze, więc znalazłem gościa, który również miał trzeci stopień czarnego pasa. Ćwiczyliśmy razem wiele rzeczy, a on był zaskoczony moją świadomością jiu-jitsu.”

„Jestem dobry w parterze i nie obawiam się jiu-jitsu Jacare. Trenuję BJJ od 7 lat, a zapasy zawsze były moją mocną stroną.”

Pojedynek Brunsona z Aligatorem jest rewanżem, za spotkanie z 2012 roku, kiedy to Souza znokautował rywala w zaledwie 41 sekund. Amerykanin jednak się tym zupełnie nie przejmuje i wierzy w swoje umiejętności.

„To było dawno temu” – powiedział Brunson. „To jest rewanż, ale kiedy mierzyliśmy się pierwszy raz, byłem nowy w tym sporcie. Widzę to jako nowe zestawienie. Jestem teraz lepszy i znacznie bardziej doświadczony. Wiem, z czym się mierzę i on też to wie.”

„Jestem gotowy i pewny siebie przed każdą walką. To tylko kwestia kalkulacji. Bez pośpiechu, powoli. Trzeba zrobić więcej dobrych akcji.”

 

Comments

comments

Derek Brunsonz-Latest news

Odpowiedz

Vote

Who wins between Anthony Pettis & Dustin Poirier?

  • Poirier knockout (37%, 28 Votes)
  • Poirier submission (29%, 22 Votes)
  • Pettis knockout (13%, 10 Votes)
  • Poirier decision (9%, 7 Votes)
  • Pettis submission (7%, 5 Votes)
  • Pettis decision (5%, 4 Votes)

TOTAL VOTERS: 76

Loading ... Loading ...