Darren Till - USA TODAY Sports/Per Haljestam

Darren Till o Thompsonie w Liverpoolu: ‚Albo będzie tym żył, albo…’

Darren Till opowiada o atmosferze, która będzie towarzyszyć jego pojedynkowi ze Stephenem Thompsonem w Liverpoolu.

Do długo wyczekiwanego pojedynku Darrena Tilla ze Stephenem Thompsonem pozostały zaledwie cztery tygodnie.

Czołowi półśredni zmierzą się w ojczystym mieście Tilla, Liverpoolu, znanym z oszałamiająco głośnych kibiców. Mimo, że dla Thompsona występ na wrogim mu terenie nie jest niczym nowym – walczył w Kanadzie z Rorym MacDonaldem – Brytyjczyk uważa, że czegoś takiego Wonderboy jeszcze nie uświadczył.

„Jestem pewien, że po części nie może się tego doczekać, ale tak naprawdę, nie wie, co go czeka” – powiedział Till podczas rozmowy z MTK Global. „Przyśpiewki fanów będą ogłuszające, a on nie nawykł do tak intensywnej atmosfery.”

„Thompson jest doświadczony, ale gdy chodzi o tłum Liverpoolczyków czy Irlandczyków, to zupełnie inna sprawa. To są inni fani.”

Dzień przed galą, 26 maja odbędzie się kolejny mecz piłki nożnej, podczas którego wystąpi miejscowa drużyna, Liverpool FC. Finały Champions League z pewnością rozruszają kibiców i rozgrzeją ich przed głównym daniem, którym będzie starcie Tilla z Thompsonem.

Goryl zapewnia, że nie wyobraża sobie, by panująca atmosfera nie wpłynęła na psychikę Amerykanina.

„Liverpool będzie grał noc wcześniej i miasto będzie tętniło życiem” – powiedział Till. „W tej gali chodzi o mnie. Ludzie dołączą się do jazdy i zasilą Drużynę Tilla. Nie tylko w Liverpoolu, ale i na całym świecie.”

„Nie wiem, czy posunąłbym się na tyle, żeby powiedzieć, że mentalnie zniszczę Thompsona, ale z pewnością wywoła to jakiś efekt. Wywołałoby u każdego, bo to po prostu nowe doświadczenie.”

„Kiedy nadejdzie czas, albo będzie tym żył, albo zryje mu to banie, bo to po prostu jest tak intensywne. Wiem, że ja na jego miejscu byłbym zszokowany.”

Zawodnicy skrzyżują rękawice 27 maja, w walce wieczoru UFC Fight Night 130.

 

 

Darren Tillz-Latest news