Daniel Cormier - USA TODAY Sports/Kevin Hoffman

Daniel Cormier o Conorze McGregorze: ‚Zostanie obalony i zatłuczony’

Daniel Cormier wierzy, że dojdzie do pojedynku Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem.

Gdy niespełna dwa tygodnie temu Khabib Nurmagomedov zdominował Ala Iaquintę na dystansie pięciu rund, stało się jasne: It’s Khabib Time.

W ciągu ostatnich lat Nurmagomedov nie dał żadnych tuzom takim, jak Rafael dos AnjosMichael Johnson czy Edson Barboza. Niestety, po raz czwarty nie udało się doprowadzić do pojedynku Khabiba z Tonym Fergusonem i wygląda na to, że z powodu kontuzji Amerykanina przez długi czas do niego nie dojdzie.

Obecnie najbardziej prawdopodobnym pretendentem do walki o mistrzostwo dywizji lekkiej wydaje się być Dustin Poirier, lecz mało kto daje mu szanse na zdetronizowanie Dagestańczyka.

Do tej nielicznej grupy nie zalicza się także kolega Khabiba z American Kickboxing AcademyDaniel Cormier.

Podczas rozmowy z dziennikarzami (za MMAFighting) DC zapowiedział, że Nurmagomedov przejdzie do historii jako mistrz z nieskalanym porażką bilansem walk.

„Będzie jedynym gościem, który nigdy nie przegra” – powiedział Cormier. „On nie przegra. Nikt nie pozna recepty, jak go pokonać. Będzie jedynym gościem, który przejdzie przez to wszystko bez porażki. Nie jestem pewny, czy tutaj długo zabawi, ale dopóki tu zostanie, nikt go nie pokona.”

Mogłoby się wydawać, że wobec awantury wywołanej dwa tygodnie temu przez Conora McGregora i jego krótkotrwałym aresztowaniu, szanse na rychły powrót Irlandczyka do klatki stały się iluzoryczne.

Mistrz kategorii półciężkiej uważa jednak, że pojedynek Conora z Khabibem jest nie tylko możliwy, ale wręcz pewny – jest też przekonany, że Notorious podzieli los zdominowanych przez Dagestańczyka Barbozy i Johnsona.

„Zawalczy z Conorem McGregorem” – stwierdził Cormier. „Dojdzie do tego. Myślę, że z powodów finansowych to będzie najbardziej opłacalna walka. Tą szaloną akcją tylko podkręcił zainteresowanie pojedynkiem. Zostanie obalony i zatłuczony.”

„Kiedy oglądam walkę Conora z Chadem Mendesem… Chad jest świetnym zapaśnikiem, ale małym. Lał go przez dwie rundy. Tłukł Conora przez dwie rundy, dopóki ten nie wstał.”

„Robił to przez dwie rundy, mając 10 dni przygotowań. [Conor] nie będzie wstawał, jak to robił Al Iaquinta. Widzieliście, co się dzieje, gdy utkniesz pod Khabibem. Stajesz się cholernym Edsonem Barbozą i Michaelem Johnsonem.”

Daniel Cormierz-Latest news