Alexander Gustafsson vs Daniel Cormier - USA TODAY Sports/Troy Taormina

Daniel Cormier i Alexander Gustafsson wdają się w ostrą dyskusję

Podczas współprowadzonego przez Daniela Cormiera programu UFC Tonight pojawił się Alexander Gustafsson. Przebieg spotkania nie był spokojny.

Mimo, że Daniel Cormier Alexander Gustafsson stoczyli w 2015 roku pięciorundową wojnę, to zawsze darzyli się szacunkiem i sympatią.

Sytuacja uległa zmianie, gdy przekonany o swojej pozycji pierwszego pretendenta kategorii półciężkiej Gustafsson dowiedział się, że Cormier zmierzy się z mistrzem 265 funtów, Stipe Miocicem.

Oliwy do ognia dodał fakt, że Szwed rzucił wyzwanie rozważającemu przejście do 205 funtów przyjacielowi Cormiera, Luke’owi Rockholdowi.

Cała ta sytuacja doprowadziła do wzajemnej niechęci niegdysiejszych rywali, która dodatkowo eskalowała podczas wczorajszego programu UFC Tonight.

„W idealnym świecie po prostu walczysz i odzywasz się na temat tymczasowego mistrzostwa” – powiedział Cormier. „Po prostu nie istnieje ono na twojej planecie.”

„Rzecz w tym, że czuję, jakby ciebie w ogóle tam nie było, DC” – odpowiedział Gustafsson. „Nie ma cię tam, w dywizji. I co ty na to?”

Zawodnicy kontynuowali wymianę zdań, podczas której Szwed przypominał Amerykaninowi, że od lat dopomina się rewanżu, lecz DC miał na to przygotowaną odpowiedź.

„Naprawdę nie masz ochoty ze mną walczyć. Proszę cię, Alex” – powiedział Cormier. „Nie spodobało ci się ostatnim razem. Nie było to dla ciebie przyjemne. Nie mogło ci się podobać to, co ci wtedy zrobiłem. Możemy udawać, ale tego nie róbmy.”

Po chwili dalszej wymiany argumentów, Mauler zasugerował, że powinien zmierzyć się z Rockholdem w pojedynku o tymczasowy pas 205 funtów. Jak łatwo się domyślić, taka propozycja była wyraźnie nie w smak mistrzowi.

„Dopiero walczyłem w styczniu, Alex” – powiedział Cormier. „Walczyłem w styczniu. Jak możesz chcieć walkę o tymczasowy pas?”

„DC, nie wiem, czy ty w ogóle powrócisz” – wyjaśnił Gustafsson.

Trudno dziwić się w tej sytuacji Maulerowi, bowiem gdy 7 czerwca Cormier zmierzy się z Miocicem, minie ponad rok od ostatniej walki Szweda.

Zanim przymasowany do walki o pas kategorii ciężkiej Amerkanin będzie mógł ponownie zbić do 205 funtów, może minąć wiele miesięcy – pod warunkiem, że Amerykanin rzeczywiście zechce powrócić do tej dywizji.

Alexander Gustafssonz-Latest news